Nawigacja

 • Szkolny Punkt Informacji i Kariery

  08.09.2019

  Trwa rekrutacja do projektu SPInKA dla uczniów klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej w Więcławicach Starych .

  Dlaczego warto??

  Program doradztwa edukacyjno-zawodowego został opracowany w ramach projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020,

  10. Oś Priorytetowa Wiedza i Kompetencje, Działanie 10.2 Rozwój kształcenia zawodowego uczniów pt. „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II”.

  Celem ogólnym programu SPInKA jest wsparcie uczniów w planowaniu dalszej drogi edukacujnej i zawodowej z uwzględnieniem własnego potencjału oraz aktualnej informacji na temat systemu edukacji i rynku pracy.

  Treści programowe doradztwa edukacyjno – zawodowego zostały zawarte w następujących modułach:

  • Samopoznanie,
  • Zawodoznawstwo,
  • Rynek edukacji i pracy,
  • Planowanie,

   

         Indywidualny Plan Działania

  Indywidualny Plan Działania to tworzenie indywidualnej, osobistej wizji kariery. Najlepiej tworzyć go korzystając z pomocy doradcy zawodowego. Rozmowa doradcza procesem, w czasie którego doradca proponuje uczniowi pracę nad sobą i nad swoją przyszłością edukacyjno-zawodową. Celem tej pracy staje się stworzenie przez ucznia własnych rozwiązań edukacyjnych i zawodowych, uwzględniających jego szeroko rozumianą sytuację życiową. Rola doradcy zawodowego  polega na towarzyszeniu  i wspomaganiu ucznia w jego rozwoju poprzez m.in. pomoc  w stworzeniu własnego Indywidualnego Planu Działania.

  IPD jest efektem pracy ucznia i doradcy zawodowego  wyrażony w formie pisemnej, zawierający cele i alternatywy edukacyjno-zawodowe, działania i terminy ich realizacji. Proces tworzenia IPD bazuje na wcześniejszych zajęciach grupowych z doradcą zawodowym opartych o wyżej wymienione moduły tematyczne.

  Szczegółowe informacje na temat projektu oraz dokumenty do pobrania u doradcy zawodowego p. Barbary Dziarkowskiej podczas zebrania z Rodzicami w czwartek 21.09.2019 r. w sali nr 28.

   

 • Zebranie z Rodzicami

  05.09.2019

  Zebranie z Rodzicami odbędzie się w czwartek 12.09.2019 r. wg następującego harmonogramu:

  1.Godz.16.30 - zebranie w klasach I - III oraz VII-VIII

  2.Godz.17.30 - spotkanie z Dyrektorem w sali gimnastycznej

  3.Godz.17.45 - zebranie w klasach IV - VI

  Zapraszamy

 • KALEJDOSKOP MATEMATYCZNY

  05.09.2019

  Trwa rekrutacja do projektu Kalejdoskop Matematyczny dla uczniów klasy IV Szkoły Podstawowej w Więcławicach Starych.

  Regulamin_rekrutacji_wraz_z_zalacznikami(1).pdf

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Informacja

  28.08.2019

   Uroczystość inauguracji roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się 2 września 2019r. wg następującego porządku:

  1. Godz. 8.00 – formowanie szyku, pocztów sztandarowych, uczniowie pod opieką wychowawców udają się do Kościoła
  2. Godz. 8.15 – Msza św. w Sanktuarium św. Jakuba
  3. Ok. godz. 9.00 – spotkanie w sali gimnastycznej z Dyrektorem Szkoły
  4. Ok. godz. 9.30 – spotkania uczniów z wychowawcami w klasach

   W tym dniu świetlica szkolna pracuje od 7:00 do godziny 17:00.

   

                                        Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów wraz z Rodzicami.

 • Informacja dla Rodziców

  22.08.2019

  Zebranie z Rodzicami dzieci kontynuujących i nowoprzyjętych do oddziałów przedszkolnych odbędzie się 29 sierpnia 2019 roku o godzinie 16.00.

 • Zajęcia adaptacyje

  16.08.2019

  Drodzy Rodzice!

  Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci wraz z Rodzicami na zajęcia adaptacyjne w grupie 3-4-latków, które odbędą się w dniach 28.08-30.08.2019r. w godzinach od 10.00-11.30. Sala na poddaszu.

   

 • 13.08.2019

  Moduł Przedszkolaki został zmodyfikowany- wyprawka przedszkolaka 2019/2020

 • Wyprawka pierwszoklasisty

  Wyprawka pierwszoklasisty na rok szkolny 2019/2020

  Szanowni Rodzice! Prosimy o zakup i wyposażenie dzieci w następujące przybory szkolne:

  • 3 zeszyty 16 kartkowe w kolorowe linie
  • 3 zeszyty 16  kartkowe w kratkę
  • Blok rysunkowy biały i kolorowy
  • Blok techniczny biały i kolorowy
  • Farby plakatowe
  • Kubek na wodę
  • Pędzelki w dwóch wymiarach: gruby i cienki
  • Papier kolorowy
  • Plastelina
  • Bibuła kolorowa
  • Klej w sztyfcie
  • Kredki  ołówkowe – miękkie i dobrze rysujące
  • Patyczki do liczenia lub liczydło
  • Piórnik z wyposażeniem (2 ołówki, miękka gumka do mazania, temperówka, linijka, pióro na naboje, nożyczki)
  • 3 tekturowe teczki na prace
  • Strój gimnastyczny ( podkoszulek, spodenki)
  • Worek na zmienne obuwie z białą podeszwą
  • Podręczniki  i ćwiczenia uczniowie otrzymają we wrześniu w szkole.

  Wszystkie rzeczy prosimy podpisać. 

  Wychowawcy klas pierwszych

  Wychowawcy

 • Informacja o pracy sekretariatu szkoły

  Sekretariat szkoły w dniach 01.08.2019 - 14.08.2019 bedzie czynny w godzinach 8.00 - 13.00, w dniach 16.08.2019 - 31.08.2019 w godzinach 8.00- 15.00.

  kontakt telefoniczny 12 388 50 56

  kontakt mailowy : sp_wieclawice@op.pl

 • Informacja o pracy sekretariatu szkoły

  W dniach 1.07 -16.07.2019 sekretariat jest czynny w godz. 8.00- 13.00. W dniach 17.07- 31.07.2019 sekretariat będzie czynny w godz. 8.00- 12.00

  Kontakt telefoniczny : 12 388 50 56

  Mail: sp_wieclawice@op.pl

 • Wystawa indywidualna utalentowanych uczniów z Szkoły Podstawowej im św Królowej Jadwigi z Więcławicach Starych.

  24.06.2019

              W tym roku podczas Rodzinnego Święta Patrona została zaprezentowana wystawa indywidualna  pokazująca wybrane prace utalentowanych uczniów z Szkoły Podstawowej im św Królowej Jadwigi z Więcławicach Starych.

              Pierwszą uczennicą, prezentującą rysunki w technice ołówka była Kasia Pochroń z trzeciej klasy gimnazjum. Kasia po raz drugi prezentuje swoje prace w szkole. Po raz pierwszy miała ona okazję pokazać swoje rysunki w 2018 roku, podczas prezentacji projektu gimnazjalnego.

              Prace Kasi charakteryzuje delikatna kreska i światłocień. Portrety osób ujawniają wrażliwość młodej artystki na chęć oddania życia wewnętrznego swoich modeli.

              Obok Kasi swoje prace rysunkowe zaprezentował Mateusz Walczak z klasy szóstej. Rysunki Mateusza przedstawiają jego fascynację architekturą i perspektywą. Wśród rysunków wyróżnia się jeden wykonany specjalnie z uwagi na jubileusz Szkoły Podstawowej im św Królowej Jadwigi w Więcławicach Starych, przedstawiający jej gmach. Mateusz bardzo aktywnie uczestniczy w wielu działaniach artystycznych i konkursach plastycznych, zarówno wewnątrzszkolnych jak i zewnętrznych. Uczeń jest laureatem kilku nagród.

              Trzecią osobą prezentującą swoje prace jest Gabrysia Szafranek  z klasy szóstej. Uczennica prezentuje prace kolorystyczne na niewielkich formatach. Dominują barwne pejzaże z egzotycznych miejsc. Na uwagę zasługują interesująco zakomponowane prace przedstawiające arbuzy. Prace młodej artystki charakteryzuje wrażliwość kolorystyczna i nutka poezji. Zwłaszcza jedna z nich zasługuje na uwagę swą poetyką. Obrazek przedstawia płaczącego pieska, którego łzy przekształcają się w niesamowity pejzaż.

   

  Dr Marcin Cziomer

 • Plener Więcławickie Impresje 2019 ; ,,Moja Szkoła”

  24.06.2019

              W tym roku plener malarski ,,Więcławickie Impresje” odbył się pod hasłem ,,Moja Szkoła” z uwagi na jubileusz powstania szkoły w Więcławicach Starych. Młodzi artyści malowali zatem pejzaże z elementami elewacji szkoły, lub sam jej budynek.

              Z uwagi na liczne wyjazdy uczniów w czerwcu, plener odbył się wyjątkowo nie tak, jak od kilkunastu lat w sobotę lecz we wtorek 11 czerwca po lekcjach. Pomimo dużego upału, swą obecnością dopisała młodzież zarówno z trzeciej klasy gimnazjum jak i z czwartej szkoły podstawowej.

              Pewną nowością było spontaniczne włączenie się do działań artystycznych dzieci z klas trzecich, które przebywały na placu zabaw i z zainteresowaniem przypatrywały się poczynaniom starszych koleżanek i kolegów. Niektóre z nich poprosiły o sztalugi, farby i podobrazia i zaczęły malować. W wyniku ich pracy powstało kilka ciekawych dzieł.

              Uwieńczeniem pleneru, jak co roku była wystawa poplenerowa, prezentowana podczas Rodzinnego Święta Patrona w szkole. Plener odbył się dzięki wsparciu finansowemu Centrum Kultury w Michałowicach, które zapewniło środki na farby, pędzle i podobrazia dla młodych artystów.

   

  Dr Marcin Cziomer

 • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

  17.06.2019

  Szanowni Państwo

  Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 czerwca 2019 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie organizacji roku szkolnego zakończenie zajęć edukacyjnych w szkole podstawowej odbędzie się w dniu 19.06.2019.

  O godz.8.00- zapraszamy uczniów, ich rodziców, opiekunów na Mszę Świętą do kościoła pw. Św. Jakuba Apostoła w Więcławicach Starych

  Ok godz.8.45- Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 w Szkole Podstawowej im. Św. Królowej Jadwigi w Więcławicach Starych (w zależności od pogody zakończenie odbędzie się w sali gimnastycznej lub na terenie zielonym przy szkole).

  Ok. godz. 9.15 spotkanie z Wychowawcami w klasach.

  Planowane zakończenie uroczystości ok.godz.10.30.

  Zajęcia świetlicowe prowadzone są w godz.7.00- 17.00.

 • Gminny Konkurs Plastyczno - Techniczny „Mój latawiec”

  14 czerwca 2019 roku w Oddziale Przedszkolnym w Więcławicach Starych odbyło się rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Plastyczno-Technicznego „Mój latawiec”. Na konkurs zgłoszono 11 pięknych prac. Wśród latawców, które można było podziwiać na wystawie w sali grupy „0c”, znalazły się między innymi: motyl, pszczoła, płaszczka, smok, samolot, dinozaur, słońce. Rodzice wykazali się niezwykłą inwencją twórczą i zdolnościami plastycznymi przygotowując wspólnie z dziećmi niezwykłe wytwory własnej wyobraźni Każdy latawiec był inny i wykonany z ogromną precyzją. Autorzy wszystkich prac udowodnili, że można miło spędzić czas w gronie rodzinnym. Latawce były tak piękne, że jury zdecydowało się nagrodzić  wszystkich uczestników:

  Nagroda specjalna

  Nikola Szczęśniak- Oddział Przedszkolny w Więcławicach Starych

  I miejsce:

  • Nadia Szczęśniak- Więcławice Stare
  • Benio Gawlik- Więcławice Stare
  • Kamil Kogut- Więcławice Stare

  II miejsce:

  • Natalia Senkara- Więcławice Stare
  • Henio Filak- Więcławice Stare
  • Antonina Kędziora- Więcławice Stare

  III miejsce:

  • Jakub Cieślik- Raciborowice
  • Izabela Fedak- Michałowice
  • Gabriel Fedak- Michałowice
  • Michał Kuchta- Więcławice Stare

   

  Serdecznie gratulujemy i dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie.

   

 • Zaproszenie

  12.06.2019

  W imieniu całej społeczności szkolnej zapraszamy na Rodzinne Święto Patrona w dniu 16 czerwca 2019r.

  Harmonogram:

  O godz.11.00 - Msza ŚW. w kościele pw. Świętego Jakuba Apostoła w Więcławicach Starych

  14.30- 18.00 - mnóstwo atrakcji na parkingu przy szkole. Spektakle, Gala Talentów, warsztaty naukowe, pokazy, wystawy, kiermasze rękodzieła wykonanego przez naszych uczniów, loteria.

  Strefa niespodzianek dla najmłodszych, rozgrywki sportowe, grill i kawiarenka.

  I ważne - wolontariusze Fundacji DKMS, którzy promować będą akcję dawstwa szpiku.

  Zapraszamy.

 • Informacja dla Rodziców

  10.06.2019

  Szanowni Państwo,

  Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Więcławicach Starych informuje, że dyżur Oddziałów Przedszkolnych będzie w naszej szkole w miesiącu sierpniu. Rodziców dzieci uczęszczających do Oddziałów Przedszkolnych w szkołach w Raciborowicach i Michałowicach, zainteresowanych zapisaniem dziecka na dyżur wakacyjny, zapraszamy do wypełniania oświadczenia woli i upoważnienia do odbioru dziecka oraz dostarczenia wypełnionego druku do sekretariatu szkoły w terminie do 28 czerwca 2019r.


  Oswiadczenie-woli-rodzica--OP_2019_WAKACJE.pdf

 • Dzień Rodziny

  10.06.2019

     24  maja 2019 r. w naszej szkole odbyło się  klasowa uroczystość  z okazji „Dnia Rodziny”.

  Przybyli na nią uczniowie klasy II b  i Goście: Rodzice z naszym rodzeństwem. Dzieci przygotowały montaż słowno – muzyczny recytując wiersze, śpiewając piosenki, a także składając przybyłym Gościom najserdeczniejsze życzenia. Tą wspaniałą uroczystość zakończyliśmy zagraną na dzwonkach melodią ”Sto lat”. Oprócz gorących podziękowań i serdecznych życzeń na Rodziców czekała niespodzianka – prezenty przygotowane przez dzieci: konfitura uczuć i ramka z kwiatami oraz kawa i domowe ciasto.

                                                                                                                                            Elżbieta Machnik

   

  Wszystkim Kochanym Rodzicom

  życzymy wielu, wielu lat życia w zdrowiu i pomyślności!

   

 • Zapraszamy na szkolenie dla rodziców i opiekunów „Rodzicielstwo bez przemocy – jak z miłością i szacunkiem wychowywać nasze dzieci”

  21.05.2019

  Uprzejmie informuję, że w dniu 28 maja 2019 roku w godzinach 17:00 – 19:00 w budynku Klubu Seniora w Masłomiącej (ul. Tadeusza Kościuszki 11, 32-091 Masłomiąca) odbędzie się bezpłatne szkolenie skierowane do rodziców zamieszkujących teren naszej gminy, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę i umiejętności w obszarze związanym z tym jak być wystarczająco dobrym i świadomym rodzicem oraz jak budować pogłębioną więź ze swoim dzieckiem. Celem szkolenia jest podniesienie kompetencji rodzicielskich oraz profilaktyka
  w zakresie przeciwdziałania przemocy domowej.


  Temat zajęć brzmi:


  „Rodzicielstwo bez przemocy-jak z miłością i szacunkiem wychowywać nasze dzieci”


  Warsztaty poprowadzi pani Anna Miłkowska – psycholog, certyfikowany terapeuta integracji sensorycznej, mediator rodzinny, specjalista zajmujący się diagnozą trudności rozwojowych
  u dzieci, diagnozą zaburzeń SI oraz psychoedukacją.


  Organizatorem szkolenia jest Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Michałowicach oraz Zespół Interdyscyplinarny w Michałowicach w ramach realizacji zadań gminy wynikających z ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie.


  Plakat: Bezplatne_warsztaty_dla_rodzicow.pdf

 • Konkurs Wokalny

strona:
liczba odwiedzin: 1145911