Nawigacja

 • Kolędowanie w Więcławicach

  Kolędowanie w Więcławicach
  03.01.2019

        Zapraszamy na wspólne kolędowanie w Więcławicach przy akompaniamencie i wokalu wiodącym muzyków Malej Wieniawy, wśród której coraz liczniejsze grono stanowią uczniowie Szkoły Podstawowej z Więcławic Starych, Orkiestry Hejnał, gdzie też możemy posłuchać naszych uczniów i absolwentów, Jakubowych Muszelek czy wreszcie solistów i instrumentalistów z naszej szkoły.

   

 • WOLNE STANOWISKA PRACY (SPRZĄTACZKA)

  03.01.2019

  DYREKTOR SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. ŚW. KRÓLOWEJ JADWIGI
  W WIĘCŁAWICACH STARYCH

  OGŁASZA NABÓR NA WOLNE STANOWISKA PRACY (SPRZĄTACZKA)

   

  Oferta: Ogloszenia_o_pracy_z_dnia_3.01.2019.pdf

   

 • Certyfikat

  Certyfikat
  03.01.2019
 • AKCJA WOLONTARIACKA

  03.01.2019

  Wszystkim wolontariuszom przyświeca idea wolontariatu:
  „Branie wypełnia ręce, a dawanie – serce”

   

     19 grudnia  grupa wolontariuszy z naszej szkoły tj. Izabela, Natalia, Kinga, Julia M. z klasy 6a; Natalia z klasy 8 i Wiktoria z klasy 3 Gim. wraz z opiekunami, odwiedziła osoby starsze i samotnie mieszkające, aby złożyć świąteczne życzenia oraz wręczyć wykonane przez dzieci stroiki.

     W ramach przygotowań do tego wydarzenia przyszli wolontariusze poszerzyli swoje wiadomości na temat wolontariatu, spotkali się z  pracownikiem GOPS–u i rozmawiali o właściwych postawach podczas odwiedzin. Wolontariusze i inni chętni uczniowie wykonali  bożonarodzeniowe stroiki, które wraz z życzeniami trafiły do odwiedzanych osób. W tym roku gościliśmy w 13 domach. I znowu sprawiając radość innym sami też otrzymaliśmy ją w prezencie.

     Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam sfinalizować świąteczną akcję, a w szczególności pani Annie Piłat-Augustyn.    

                                                                            Organizatorzy: Jolanta Kociarz, Urszula Stanisz

   

 • Wyniki konkursu szkolnego na "najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową"

  02.01.2019

  Bardzo dziękuję za udział w konkursie i zaangażowanie. Wszystkie prace były wyjątkowe i niepowtarzalne. Zostały przekazane na Święta Bożego Narodzenia do krakowskiego hospicjum.   

  Wyniki konkursu:

  I miesce:  Milena Kociarz z 2 b, Maja Cupiał 2b , Piotr Machula kl 1b

  Wyniki konkursu szkolnego na "najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową" - Obrazek 1   Wyniki konkursu szkolnego na "najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową" - Obrazek 2   Wyniki konkursu szkolnego na "najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową" - Obrazek 3

  II miejsce:  Małgorzata Styczeń 5a, Artur Kawula 2a,  Szymon Niemiec 2a, Piotr Mazur 2a

  Wyniki konkursu szkolnego na "najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową" - Obrazek 4   Wyniki konkursu szkolnego na "najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową" - Obrazek 5   Wyniki konkursu szkolnego na "najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową" - Obrazek 6   Wyniki konkursu szkolnego na "najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową" - Obrazek 7

  III miejsce: Krzysztof Krupa 1b, Marta Adamska 1b, Hanna Jamruszkiewicz 1b, Piotr Jamruszkiewicz kl 3

  Wyniki konkursu szkolnego na "najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową" - Obrazek 8   Wyniki konkursu szkolnego na "najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową" - Obrazek 9    Wyniki konkursu szkolnego na "najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową" - Obrazek 10   Wyniki konkursu szkolnego na "najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową" - Obrazek 11

  Wyróżnienie: Amelia Lebica 1a, Alicja Kuchta kl 2, Julia Gajoch kl 2a

  Wyniki konkursu szkolnego na "najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową" - Obrazek 12   Wyniki konkursu szkolnego na "najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową" - Obrazek 13   Wyniki konkursu szkolnego na "najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową" - Obrazek 14

  Ewa Moryś- Duszyk

  Galeria: Wyniki konkursu szkolnego na "najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową" - Obrazek 15

   

 • ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

  ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE
  20.12.2018

    Niech radość Bożego Narodzenia będzie źródłem siły i nadziei, niechaj opromienia każdy dzień. Na zbliżające się święta pragniemy złożyć Uczniom i ich Rodzicom oraz wszystkim Przyjaciołom naszej szkoły życzenia zdrowia, radości i rodzinnego przeżywania Tajemnicy Narodzin Jezusa. Niech nadchodzący rok obfituje w Dobro, pozwoli zrealizować plany i spełnić marzenia.

  Dyrekcja, Nauczyciele i Pracownicy Szkoły Podstawowej w Więcławicach Starych

   

 • Zimowa przerwa świąteczna

  20.12.2018

  Szanowni Państwo

  Zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2018/2019 dni 23 – 31 grudnia 2018 r. są dniami zimowej przerwy  świątecznej. Zajęcia dydaktyczne rozpoczynają się w środę 02.01.2019 roku.

  Podstawa prawna:

  § 3 ust. 1 pkt 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. Nr 46, poz. 432, z późn. zm.) oraz § 3 ust. 1 pkt 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. poz. 1603).

   

 • CHOINKA W KOŚCIELE UDEKOROWANA OZDOBAMI NASZYCH UCZNIÓW.

  23.12.2018

        Już po raz piąty ozdoby choinkowe wykonane przez uczniów naszej szkoły zawisły na jednej z choinek w Kościele Parafialnym w Więcławicach Starych.

  W tym roku wpisując się w obchody 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę uczniowie z klas I-V wykonali ozdoby w kolorach bieli i czerwieni. Te piękne ozdoby dzieci wykonywały w domu z rodzicami ale również w szkole na zajęciach Kreatywnej Sp.- grupa młodsza mogła zaangażować się w ten wyjątkowy projekt.

  Dziękujemy wszystkim, którzy chcieli uczestniczyć współtworzeniu tej  wyjątkowej choinki.

  Jolanta Styczeń, Justyna Tarnawska

   

  CHOINKA W KOŚCIELE UDEKOROWANA OZDOBAMI NASZYCH UCZNIÓW. - Obrazek 1     CHOINKA W KOŚCIELE UDEKOROWANA OZDOBAMI NASZYCH UCZNIÓW. - Obrazek 2

   

 • ŚWIĘTA, ŚWIĘTA CZAS KOLĘDOWANIA…

  23.12.2018

       W świątecznym, grudniowym nastroju uczniowie klasy I b są już od początku miesiąca, kiedy to 6 grudnia skorzystali z zaproszenia św. Mikołaja i w kinie obejrzeli „Grincha”- zabawny film animowany- przepełniony świąteczną tematyką.

  Po powrocie do szkoły czekała na nas jeszcze jedna niespodzianka. Osobiście odwiedził nas św. Mikołaj, który wszystkim grzecznym dzieciom rozdał prezenty. Zaskoczenie i radość dzieciaków była ogromna szczególnie, że wcale nie spodziewaliśmy się odwiedzin tak wspaniałego gościa.

  ŚWIĘTA, ŚWIĘTA CZAS KOLĘDOWANIA… - Obrazek 1

  Po mikołajkowych emocjach przyszedł czas wytężonych przygotowań do  klasowych Jasełek. Przez parę tygodni uczyliśmy się ról, kolęd i pastorałek. I tak 18 grudnia uczniowie mogli zaprezentować się swoim najbliższym. Tego dnia nie zabrakło również prezentów- tym razem dzieci przygotowały upominki dla rodziców: słodkie, pachnące i pięknie ozdobione pierniki.

  ŚWIĘTA, ŚWIĘTA CZAS KOLĘDOWANIA… - Obrazek 2

  ŚWIĘTA, ŚWIĘTA CZAS KOLĘDOWANIA… - Obrazek 3

  Już za parę dni Święta Bożego Narodzenia.

  Korzystając z okazji życzymy wszystkim Państwu  

  „Zdrowia dobrego, dostatku, życia długiego w dodatku.

  Sławy, potęgi, swobody.

  I w niebie wiecznej nagrody.”

  Wesołych Świąt!

   Uczniowie klasy I B

  Wraz z wychowawczynią

  Jolantą Styczeń

   


   

 • Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

  Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego
  23.12.2018

  „BOŻONARODZENIOWA OZDOBA CHOINKOWA”.

  Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zgłosili swoje ozdoby choinkowe do konkursu.

  Wszystkie prace wyróżniały przede wszystkim estetyka oraz niezwykła staranność wykonania.

  Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

  Laureaci:

  Miejsce I:

  Klasy I: Hania Duszyk, Zuzia Bednarczyk, Amelka Lebica, Hania Jamruszkiewicz,

  Klasy II: Maja Cupiał, Artur Kawula,

  Klasa III: Piotr Jamruszkiewicz.

  Miejsce II:

  Klasy I:Piotr Machula, Krzyś Krupa,

  Klasy II: Milena Kociarz, Wiktor Dąbkowski

  Miejsce III:

  Klasy I: Marta Adamska, Piotr Drobniak.

   

  Prace konkursowe zostały przekazane do krakowskiego Hospicjum Św. Łazarza.

  Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

  Jolanta Styczeń, Urszula Stanisz

  Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego - Obrazek 1

  Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego - Obrazek 2   Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego - Obrazek 3   Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego - Obrazek 4

 • 16.12.2018

   

   

 • Wieczór poezji

  13.12.2018

              12 grudnia 2018 r. ponownie zostały otwarte drzwi do kawiarenki poetyckiej. Tym razem tematem naszego spotkania były wiersze patriotyczne. Stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę nie mogło umknąć naszej uwadze. Uczniowie i ich rodzice, w ten zimowy wieczór przy blasku świec, recytowali poezję największych naszych twórców.  Opiewane lirycznie, wzruszające koleje losu naszej ojczyzny, wiersze przepełnione miłością do Niej, poruszyły serca wszystkich zebranych. Na koniec wspólnie zaśpiewaliśmy pieśni bliskie sercu każdego Polaka, takie jak „Modlitwa obozowa”, czy „My Pierwsza Brygada”.

  Wieczór zwieńczył, jak zawsze, słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców dzieci. Dziękujemy im za to.                                                                  

                                                                                                 Danuta Karwan

   

 • SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

  13.12.2018

       W tym roku szkolnym św. Mikołaj przygotował dla uczniów klas: Ia, IIa i  IIb  niespodziankę.  7 grudnia 2018 roku  zaprosił wszystkie dzieci do Nowohuckiego Centrum Kultury  na przedstawienie pt. „Noc pełna cudów”. Była to historia małej Zuzi i Chomika, który natrafił na list, w którym jakiś maluch napisał: „… bardzo proszę o rękawiczki, bo mi ręce marzną…”. Inne dzieci chciały lalki, sanki, narty, po prostu zabawki, a tu rękawiczki. Najgorsze, że list nie był podpisany i nie miał adresu zwrotnego. Nie zastanawiając się długo wyruszył odszukać malucha. Bajka zakończyła się happy endem a  piękna muzyka, kolorowe dekoracje i przystrojona świątecznie choinka– wprowadziły dzieci w  niesamowity nastrój zimy i świąt. Po spektaklu  na scenie pojawił się św. Mikołaj z workiem prezentów, którymi obdarował  naszych  uczniów. Na koniec spotkania wszyscy zrobili  sobie pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem.

                                                                                                                            Wychowawcy klas

  SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM - Obrazek 1 

   

 • SUKCES NASZYCH UCZNIÓW W GMINNYM KONKURSIE WIEDZY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

  11.12.2018

         Miło nam poinformować, iż w tegorocznej edycji GMINNEGO KONKURSU WIEDZY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO : ,,THE GREATEST BRITONS OF ALL TIME”, który odbył sie w Raciborowicach, uczniowie naszej szkoły pod opieką pań: p. Ewy Gołąb (kl. 8 SP) oraz p. Eweliny Janas – (kl. 3  Gimnazjum), stanęli na podium w dwóch kategoriach.

     Konkurs,  który był przeznaczony dla uczniów klas 8 SP oraz 3 Gimnazjum  ze Szkół w Michałowicach, Raciborowicach i Więcławicach Starych, miał na celu m. in. poznawanie wybranych elementów historii, kultury i tradycji Wielkiej Brytanii ze szczególnym uwzględnieniem słynnych Brytyjczyków oraz rozwijanie pozytywnej motywacji do nauki języka angielskiego i propagowanie jej w gminie Michałowice.

   

  Konkurs składał się z dwóch kategorii: Testu wiedzy w języku angielskim z życia i dokonań ponad pięćdziesięciu wybranych słynnych Brytyjczyków w dziedzinach takich jak: historia, literatura, polityka, odkrycia naukowe, architektura, sztuka, muzyka, film, media, sport oraz prezentacji multimedialnej  również w języku angielskim, dotyczącej wybranej przez uczniów słynnej postaci.

   

  Oto wyniki uczniów naszej szkoły:

   

  Test wiedzy:

   

  I miejsce:  Aleksandra Wójcikiewicz -kl. 3 Gimnazjum

  II miejsce: Wiktoria Krawczyk -kl. 3 Gimnazjum

  IV miejsce: Janusz Dyląg - kl. 8 SP

  V miejsce: -Nataniel Leszczuch -kl. 8 SP

   

  Prezentacja multimedialna:

   

  I miejsce zdobył zespół uczniów z kl. 3 Gimnazjum (Aleksandra Wójcikiewicz, Wiktoria Krawczyk, Sebastian Franczak), który przedstawił dokonania Izaaka Newtona, a także zaprezentował doświadczenie potwierdzające jedną z III zasad dynamiki Newtona.

   

  Warty podkreślenia jest fakt, że młodzież naszej szkoły posługiwała się wiedzą i słownictwem znacznie wykraczającym poza ramy obowiązującego programu nauczania z języka nagielskigo. Wszystkim uczniom gratujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu, która odbędzie się w Michałowicach.

   

 • Mecz Synowie – Ojcowie

  05.12.2018

  Regulamin Mikołajkowego Meczu Synowie – Ojcowie

   

  Formuła meczu:

  Mikołajkowy mecz „Synowie – Ojcowie” zakłada rozegranie towarzyskiego meczu pomiędzy drużyną ojców i drużyną synów – uczniów Szkoły Podstawowej im. Świętej Królowej Jadwigi w Więcławicach Starych.

   

  Cel meczu:

  - Międzypokoleniowa integracja środowiska szkolnego: dzieci, rodziców i wychowawców,

  - Popularyzacja aktywnego spędzania czasu przy realizacji rodzinnych pasji sportowych,

  - Miłe spędzanie czasu w szkole,

  - Dobra zabawa,

   

  Organizatorzy:

  Anna Markowska-Solarz, Anna Piłat-Augustyn, nauczyciele świetlicy.

   

  Miejsce i termin:

  Mikołajkowy mecz piłki halowej zostanie rozegrany 7 grudnia 2018 roku o godz. 1630 na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej im. Świętej Królowej Jadwigi w Więcławicach Starych.

   

  Uczestnicy:

  Uczestnikami drużyn są ojcowie i ich synowie – uczniowie klas II-IV Szkoły Podstawowej im. Świętej Królowej Jadwigi.

   

  Regulamin gry:

  Mecz zostanie rozegrany pomiędzy:

  - drużyna ojców

  - drużyna synów

  - zgodnie z obowiązującymi zasadami meczów piłki halowej.

  - arbitrem meczu będzie Pan Leszek Majewski – nauczyciel W-F w Szkole Podstawowej.

   

  Nagrody:

  Za udział w towarzyskim mikołajkowym meczu „Synowie – Ojcowie” zostaną przyznane medale i dyplomy

   

  Uwagi końcowe:

  Rodzice wyrażają zgodę na udział w meczu oraz  biorą pełną odpowiedzialność za dzieci i ich udział w meczu. Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za ewentualne nieszczęśliwe wypadki w czasie rozgrywek.

   

   

 • Andrzejki w bibliotece

  03.12.2018

       29.11.2018r. w Filii Biblioteki Publicznej w Więcławicach  uczniowie klasy II b uczestniczyli  w spotkaniu  pod hasłem „Andrzejki w bibliotece”.

  Wspólnie z paniami czytali książeczkę Wojciecha Widłaka „Syrop maga Abrakabry” z serii Czytam sobie. Była to zabawna historia o złym magu, który chciał zmniejszyć sułtana za pomocą magicznego syropu i zasiąść na tronie.

  Żeby być prawdziwym czarodziejem i wyglądać jak on, potrzebna była odpowiednia czapka. Każdy z uczniów po otrzymaniu czapki maga, musiał rozwiązać działanie matematyczne i dzięki temu dowiedział się ile gwiazdek będzie mógł przykleić do swojej czapki. Im więcej gwiazdek tym więcej magii!

  W czasie spotkania, dzieci poznały różne sposoby wróżenia. Andrzejkowe wróżby rozpoczęli od kręcenia kołem przyszłości. Po jego zakręceniu można było dowiedzieć się co czeka daną osobę w życiu.

  „Świeca marszczy złoty nos. Z każdej strony kapie wosk…” to kolejna pełna wrażeń wróżba, która polegała na laniu wosku przez dziurkę od klucza. Ta zabawa sprawiła uczniom najwięcej radości.

  Na zakończenie spotkania, dzieci poznały stary sposób wróżenia z kości. Jednych czekała podróż oraz sukcesy, a innych spełnienie marzeń oraz miłość.

   Zabawy i śmiechu było wiele a wróżby na bliższą i dalszą przyszłość oczywiście wszyscy uczniowie potraktowali  z  „przymrużeniem oka”. Bardzo dziękujemy paniom: Marzenie Durbacz i Joannie Sznajder za zorganizowanie andrzejkowego spotkania.

  Wych. klasy II b Elżbieta Machnik

  Andrzejki w bibliotece - Obrazek 1    Andrzejki w bibliotece - Obrazek 2    Andrzejki w bibliotece - Obrazek 3

 • SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY "Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa"

  26.11.2018

   

   

  Serdecznie zapraszam do udziału w szkolnym konkursie “Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa”.

   

  REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO "Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa"

           CEL: umożliwienie uczniom zaprezentowanie swojego talentu, popularyzowanie polskich tradycji świątecznych, rozwijanie zdolności plastycznych młodzieży oraz nauka rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Interpretacja tematu dowolna i zależna od osoby wykonującej pracę.

           ORGANIZATOR: Ewa Moryś Duszyk

           TERMIN oddawania prac:14. 12. 2018 rok

  ZASADY UCZESTNICTWA:

  1.Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I-III S.P. oraz chętnych uczniów z klas starszych

  2.Uczestnicy konkursu wykonują jedną kartkę świąteczną w formacie A5 (po złożeniu), wykonane z papieru ręcznie, wybranymi przez siebie technikami plastycznymi - rysowanie, malowanie, wyklejanie, wydzieranie, grafika itp. z ciekawie wypisanymi życzeniami (proszę nie podpisywać życzeń)

  3.Prace uczestników oceniane będą przez Komisję, która w swojej ocenie będzie uwzględniać: - poziom artystyczny wykonanej pracy - oryginalność, pomysłowość, pracochłonność, estetyka wykonania - stopień nawiązania do tradycji - ciekawą treść życzeń

  4.Komisja wybierze  najciekawsze prace. Wszystkie zgłoszone kartki  przechodzą na własność organizatora konkursu, ponieważ będą darowane na Święta Bożego Narodzenia dla wolontariuszy oraz pacjentów krakowskiego Hospicjum na ul.św.Łazarza. Zwycięskie prace dodatkowo umieszczone będą na stronie internetowej szkoły.

  5. Decyzje jury są ostateczne.

  6. Termin dostarczenia prac konkursowych przez uczestników: do 14.12.2018 roku do wychowawców klas lub do wychowawcy świetlicy.

  Kartka konkursowa powinna być zapakowana w kopertę opisaną: Konkurs “Najładniejsza kartka bożonarodzeniowa”, w której powinna znajdować się także kartka z danymi - imię i nazwisko uczestnika, klasa.

  7. Wszystkie prace zostaną nagrodzone słodyczami, a na zwycięzców czekają dyplomy i  nagrody.

  SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY "Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa" - Obrazek 1

   

  Serdecznie zapraszam do udziału w konkursie,

  Organizator konkursu: Ewa Moryś Duszyk  

   

   

   

   

 • GWIAZDKA DLA ZWIERZAKA

  GWIAZDKA DLA ZWIERZAKA
  25.11.2018

       W związku ze zbliżającą się kolejną edycją akcji ,,GWIAZDKA DLA ZWIERZAKA”, serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w zbiórce darów na rzecz bezdomnych zwierząt przebywających w schronisku.

   W tym roku w nowej odsłonie
  „GWIAZDKA DLA CHORYCH I STARSZYCH ZWIERZAKÓW”,
  ponieważ to one najbardziej potrzebują pomocy.


  PUNKTOWANE MARKI KARM:
  Aminimda, Applaws, Acana, Arion, Belcando, Bozita, Brit, Carnilove, Concept for life, Dolina Noteci, Dog Chow, Eukanuba, Farmina, Feringa, Fitmin, Hill's, Happy Dog, Josera, Lukullus, Purina, Pro Plan, Purizon, Rinti, Royal Canin, Sanabelle, Smila, Sheba, Orijen, Taste of the Wild, Versele-Laga.

   

  Poza konkursem można przynosić:
  - karmy suche i mokre dla psów oraz kotów innych marek,
  - koce, kołdry (z wyłączeniem kołder i poduszek puchowych), ręczniki, prześcieradła.
  - smycze, obroże, kagańce,
  - akcesoria dla zwierząt np. klikiery, zabawki dla psów i kotów

   

  Dary można przynosić do 18 grudnia 2018 roku, do sali nr 5.

   

  Mile widziany jest każdy, nawet najmniejszy gest. Razem możemy dla zwierząt zrobić bardzo wiele! One naprawdę tego potrzebują.

   

  GWIAZDKA DLA ZWIERZAKA - Obrazek 1

   

  Organizatorzy: Agata Mozdyniewicz ,  uczniowie i uczennice klasy II a

 • CO TO JEST NIEPODLEGŁOŚĆ?

  21.11.2018

  To moja rodzina, mój dom i szkoła,

  Lasy, góry, morze,

  I wszystko dokoła.

   

  Tu jestem bezpieczny,

  Mogę śmiało w piłkę grać,

  Kiedy zechcę mogę iść, usiąść i wstać.

   

  To spokój, cisza i radość,

  To koledzy i koleżanki i moje marzenia,

  To wszystko co dobre i w dobro się zmienia.

   

       Wpisując się w obchody 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę uczniowie z klas I-III zastanawiali się nad zagadnieniem ”Czym jest Niepodległość?”.

  Poszukiwali odpowiedzi na pytanie poprzez rozmowy, burzę mózgów, skojarzenia. Układali wiersze i opowiadania. Wykonali prace plastyczne różnymi technikami, z których powstały gazetki okolicznościowe na korytarzu i w klasach. Dzieci uczyły się pieśni patriotycznych z opracowanych na tę okazję śpiewników. Uczestniczyły w warsztatach międzyklasowych, na których wykonały biało – czerwone rozetki. Poznały  postacie kilku zasłużonych Polaków  żyjących w tym stuleciu.

  Uczniowie obejrzeli w kinie „Za Rogiem” najpopularniejsze bajki polskie. W zorganizowanym międzyklasowym  czytaniu poznali wybrane legendy.

  Zwieńczeniem realizacji problemu był Szkolny Konkurs Recytatorski „Moja Ojczyzna”, wspólne śpiewanie piosenek patriotycznych oraz recytacja w języku migowym wiersza  „Kto Ty jesteś?”.

  Uczniowie przez cały tydzień nosili biało – czerwone rozetki, by podkreślić szacunek i przywiązanie do barw ojczystych.

  Realizacja tego zagadnienia sprawiła, że każde dziecko w szczególny sposób poczuło się dumnym z tego, że jest Polakiem i poszerzyło swoją wiedzę, o tym czym jest Niepodległość i Patriotyzm.

   

   

                                                                                                                                                         Wychowawcy klas I-III

  CO TO JEST NIEPODLEGŁOŚĆ? - Obrazek 1

   

   

 • Konkurs „BOŻONARODZENIOWA OZDOBA CHOINKOWA”

  19.11.2018

  Znalezione obrazy dla zapytania ozdoba choinkowa rysunek Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów klas I-III

  do udziału w konkursie

   „BOŻONARODZENIOWA OZDOBA CHOINKOWA”.

   

  REGULAMIN KONKURSU

  1.Temat konkursu: „OZDOBA CHOINKOWA”

  2. Cele konkursu:

  – rozwijanie wyobraźni dziecięcej, wrażliwości estetycznej,

  – pielęgnowanie tradycji rodzinnych i regionalnych związanych z okresem Świąt Bożego Narodzenia,

  - przybliżenie i potrzymanie tradycji Świąt Bożego,

  - zachęcenie dzieci  do twórczości plastycznej, rozwijającej umiejętności manualne.

   

  WARUNKI UCZESTNICTWA

  1. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wykonanie plastycznej pracy przestrzennej (tj. wykończona z każdej strony) w różnorodnych technikach i rozmiarach kierując się tematem konkursu.
  1. Każda praca powinna być zaopatrzona w solidnie przymocowaną „zawieszkę” umożliwiającą zawieszenie ozdoby na gałązce choinki.
  2. Wielkość i waga ozdoby muszą umożliwiać zawieszenie jej na choince.
  3. Technika wykonywania prac jest dowolna, liczy się kreatywność, różnorodność technik plastycznych, estetyka wykonania.
  4. Do każdej pracy powinna być załączona - w sposób umożliwiający identyfikację- karta informacyjna zawierająca imię, nazwisko, klasę.
  5. Prace należy dostarczyć do dnia  3 XII 2018 r.
  6. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 7 XII 2018 r.
  7. Wszystkie prace złożone na konkurs przechodzą na własność organizatora.

  Prace nie będą zwracane, wezmą udział w kiermaszu świątecznym organizowanym w naszej szkole. Kwotę ze sprzedaży ozdób przeznaczymy na zakup choinki, którą pięknie ozdobimy wybranymi dekoracjami i zawieziemy do krakowskiego hospicjum.


        9. Na wykonawców najciekawszych prac czekają dyplomy, wyróżnienia oraz nagrody rzeczowe.

       10. Oceny prac dokona jury powołane przez organizatora w oparciu o następujące kryteria:

  - staranność wykonania,

  - nawiązanie do tradycji świątecznej,

  - kreatywność i różnorodność technik,

  Znalezione obrazy dla zapytania ozdoba choinkowa rysunek - wrażenie estetyczne.

   

  Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do udziału w wyżej wymienionym konkursie.

   

  Organizatorzy: Jolanta Styczeń, Urszula Stanisz

  Konkurs  „BOŻONARODZENIOWA OZDOBA CHOINKOWA” - Obrazek 1

strona:
liczba odwiedzin: 998261