Nawigacja

Nasze aktualności Podstawa programowa Wyprawka Przedszkolaka 2019/2020

Nasze aktualności

Rok szkolny 2018/2019

 
 
 
Wszystkim dzieciakom i ich rodzicom życzymy wspaniałych wakacji!
Do zobaczenia we wrześniu!  :)

 

 

Wspólne  Świętowanie

16 czerwca podczas Rodzinnego Święta Patrona Szkoły zerówkowicze uroczyście obchodzili Dzień Mamy i Taty. Dzieci z bijącym sercem i wypiekami na twarzy recytowały wiersze i śpiewały piosenki, wyrażając w ten sposób miłość i wdzięczność swoim rodzicom. Licznie przybyli goście z podziwem i wzruszeniem oklaskiwali swe pociechy.

Po występie dzieciaki obdarowały swoich rodziców słodkimi całusami, kwiatami, oraz własnoręcznie przygotowanymi upominkami. Po części oficjalnej rodzice z dziećmi mieli możliwość skorzystania z wielu atrakcji przygotowanych z okazji Święta Szkoły min. gali talentów, loterii fantowej, pokazu sprzętu gaśniczego. To był wyjątkowy, pełen wrażeń dzień. Cała impreza pokazała jak radośnie i rodzinnie można spędzić czas.

 

 

 

Młodzi  olimpijczycy                                          

12 czerwca br. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Więcławicach Starych odbyła się  X  Międzyprzedszkolna Olimpiada Sportowa. W zawodach brały udział dzieci 5 i 6-letnie z oddziałów przedszkolnych z Michałowic, Łuczyc, Więcławic i przedszkole Kubusiowa Dolina ze Zdzięsławic. Aby zachować wszystkie reguły olimpijskie zawody rozpoczęto ceremonią wprowadzenia drużyn, symboli olimpijskich i ceremonią złożenia przyrzeczenia sportowego. Oficjalnego otwarcia dokonała dyrektor szkoły pani Monika Wołek. Zawodnicy startowali w starannie dobranych konkurencjach biegowych, rzutowych i rekreacyjnych. Młodzi sportowcy wykazali się szybkością, zwinnością i sprytem. Za swój wysiłek, świetną kondycję i postawę fair play wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy, puchary oraz drobne upominki. Olimpiada sportowa to dla dzieci wielkie przeżycie, a zarazem wspaniała emocjonująca zabawa, która towarzyszyła nie tylko zawodnikom ale też kibicom, którzy okrzykami i oklaskami zagrzewali do walki.

 

 

 

Gminny Konkurs Plastyczno- Techniczny „Mój latawiec”

14 czerwca 2019 roku w Oddziale Przedszkolnym w Więcławicach Starych odbyło się rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Plastyczno-Technicznego „Mój latawiec”. Na konkurs zgłoszono 11 pięknych prac. Wśród latawców, które można było podziwiać na wystawie w sali grupy „0c”, znalazły się między innymi: motyl, pszczoła, płaszczka, smok, samolot, dinozaur, słońce. Rodzice wykazali się niezwykłą inwencją twórczą i zdolnościami plastycznymi przygotowując wspólnie z dziećmi niezwykłe wytwory własnej wyobraźni Każdy latawiec był inny i wykonany z ogromną precyzją. Autorzy wszystkich prac udowodnili, że można miło spędzić czas w gronie rodzinnym. Latawce były tak piękne, że jury zdecydowało się nagrodzić  wszystkich uczestników:

Nagroda specjalna

Nikola Szczęśniak- Oddział Przedszkolny w Więcławicach Starych

I miejsce:

 • Nadia Szczęśniak- Więcławice Stare

 • Benio Gawlik- Więcławice Stare

 • Kamil Kogut- Więcławice Stare

II miejsce:

 • Natalia Senkara- Więcławice Stare

 • Henio Filak- Więcławice Stare

 • Antonina Kędziora- Więcławice Stare

III miejsce:

 • Jakub Cieślik- Raciborowice

 • Izabela Fedak- Michałowice

 • Gabriel Fedak- Michałowice

 • Michał Kuchta- Więcławice Stare

 

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie.

 

MAMA, TATA – NAJPIĘKNIEJSZE SŁOWA ŚWIATA

        W środę 5 czerwca w naszym przedszkolu odbyła się niezwykła uroczystość. Wspaniałymi gośćmi byli Rodzice dla których nasze dzielne przedszkolaki przygotowały pod opieką swoich wychowawczyń piękną niespodziankę – wyjątkowe artystyczne występy.

        Dzieciaki bardzo się starały się, żeby wierszem, piosenką i tańcem podziękować rodzicom za miłość, cierpliwość i troskę. Rodzice w podzięce otrzymali własnoręcznie wykonane ceramiczne prezenty. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.

 

Przygody Kota… - udział w spektaklu teatralnym

We wtorek 21 maja 2019 roku w Multikinie odbył się spektakl pt: „Przygody Kota – mądrość pokoleń” w wykonaniu artystów Teatru Wrocławskiego, w którym wzięły udział nasze grupy przedszkolne. „Przygody Kota…” to mądra, pouczająca baśń. Barwne kostiumy, muzyka, urocze lalki zwierząt jak: myszy, kury, koguta, indyka, świni, jeża, mrówki, niedźwiedzia, sowy i oczywiście dwóch kotów – Bonifacego i Filemona to niektóre atuty tego przedstawienia. Ciekawe przygody kotów dostarczyły młodemu widzowi wiele emocji. Dopełnieniem jest ważne przesłanie, że „pokolenia mogą i powinny uczyć się od siebie nawzajem”.

 

UDZIAŁ W WARSZTATACH  PROFILAKTYCZNYCH

Dziś rano 13 maja 2019 roku  na parkingu szkolnym zaparkowała pokaźnych rozmiarów ciężarówka Fundacji Ewy Naworol: amerykański Freightliner. Samochód wzbudził mnóstwo emocji nie tylko wśród naszych przedszkolaków ale także rodziców. Taki pojazd w Więcławicach Starych to nielada gratka! Jak  się później okazało w ogromnej, rozsuwanej naczepie „ukryło” się mobilne centrum szkoleniowe Fundacji, w którym nasze przedszkolaki wzięły udział w zajęciach z zakresu profilaktyki pogryzień „My nie gryziemy” oraz odpowiedzialnego dbania o czworonogi. Dzieci obejrzały film edukacyjny o właściwym traktowaniu piesków, poznały pozycję „na żółwia”, którą należy przyjąć w przypadku ataku psa. Przedszkolaki mogły także do woli głaskać psiego terapeutę Wito, który dzielnie znosił miłość dzieci:) Po dzisiejszych zajęciach dzieci już doskonale wiedzą, że bycie właścicielem pieska to nie tylko przyjemności ale mnóstwo odpowiedzialnych zadań i obowiązków:)   Na zakończenie dzisiejszej akcji wszystkie przedszkolaki otrzymały baloniki Fundacji oraz specjalne książeczki z zadaniami, które pomogą im utrwalić najważniejsze wiadomości   z dzisiejszego dnia.

 

DZIEŃ STRAŻAKA - wizyta przedszkolaków w remizie OSP Więcławice

Z okazji Dnia Strażaka dzieci z wszystkich Oddziałów Przedszkolnych wraz ze swoimi Paniami wybrały się na wycieczkę do Remizy Strażackiej w Więcławicach. Wizyta  wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród dzieci. Przedszkolaki dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary ale również pomagają w czasie powodzi, usuwają skutki wypadków samochodowych, sprzątają połamane przez wichury drzewa, pomagają zwierzakom. Dzieci miały okazję zobaczyć z bliska wóz strażacki wraz z całym wyposażeniem, sprzęt gaśniczy i strój w jaki strażacy ubierają się do akcji.  Ogromną radość sprawiło dzieciom lanie wody z węża strażackiego. Wizyta w straży pożarnej to doskonała forma edukacyjnego uświadomienia dla dzieci zasad bezpieczeństwa oraz zachowania się w przypadku pożaru, wypadku i innych zagrożeń, które mogą mieć miejsce. Na koniec wręczyliśmy strażakom podziękowania i upamiętniliśmy to spotkanie pamiątkowym zdjęciem. 

 Serdecznie dziękujemy Panom strażakom za przedstawienie specyfiki ich zawodu.

 

Uwaga! Konkurs

Do pobrania: KLAUZULA_INFORMACYJNA_RODO_konkurs_Moj_latawiec.pdf

 

„WIELKANOCNA PISANKA”

Wraz ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi w przedszkolu został ogłoszony konkurs „Pisanka Wielkanocna”.  Do 15 kwietnia można było składać prace konkursowe, a następnie oglądać je na wystawie obok sali przedszkolnej nr 6. Wszystkie wielkanocne pisanki okazały się niepowtarzalne a zaangażowanie oraz pomysłowość dzieci przekroczyły nasze najśmielsze oczekiwania. Prace były wykonane z wielką dokładnością i wsparciem ze strony rodziców. Dziękujemy za udział i gratulujemy zwycięzcom.

Nagroda specjalna – Dagmara K.  Kamil J.

I miejsce -  Aleksander K.  Natalia S.  Amelia K.

II miejsce -  Natalia D.  Kamil K.  Wiktor S.

III miejsce – Aleksander L. Nikola Sz.  Liwia D

Udział:  Kasia A.  Ania S. Antoni G.  Henryk F. Nadia Sz.

 

 

WITAJ WIOSNO                                                                                 

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny przedszkolaki powitały w nietypowy sposób – wierszami. 21 marca odbył się konkurs recytatorski, w którym chętne dzieci prezentowały własną interpretację wybranego wiersza o tematyce wiosennej. Konkursowe zmagania rozpoczęła pani Monika Wołek dyrektor szkoły życząc wszystkim uczestnikom odwagi, sukcesów i najważniejsze – dobrej zabawy podczas całego konkursu. W pięknej, barwnej, wiosennej scenografii można było usłyszeć utwory znanych i mniej znanych twórców poezji dziecięcej. Swoje talenty zaprezentowało 22 dzieci z wszystkich grup wiekowych. Przedszkolaki z przejęciem i ogromnym zaangażowaniem recytowały wiersze o wiośnie wspomagając się kolorowymi strojami scenicznymi, rekwizytami, odpowiednią modulacją głosu i stosowną mimiką wprawiając wszystkich w radosny, wiosenny nastrój. Wszystkie występy były na wysokim poziomie. Jury miało bardzo trudne zadanie. Po długich naradach ogłoszono wyniki w trzech kategoriach:                                                                                                    

Grupa 3-4 latków                                                                                                                   

I miejsce Antonina Kędziora

II miejsce Aleksander Lebica, Antoni Witek

III miejsce Dagmara Kociarz

Wyróżnienie Martyna Kociarz

Grupa 4-5 latków

I miejsce Natalia Grela, Amelia Kociarz

II miejsce Zuzanna Raj

III miejsce Kamil Janeczek,  Amelia Romik

Wyróżnienie Benedykt Gawlik, Helena Makselon, Nadia Szczęśniak

Grupa 6-latków

I miejsce Liwia Dobrowolska, Lena Kawula, Adaś Kędziora,   Ania  Styczeń, Nikola Szczęśniak

II miejsce Natalia Senkara

III miejsce Michalina Cieślik

Wyróżnienie Konrad Janas, Kamil Kogut

Gratulujemy wszystkim laureatom. Przedszkolaki powitały wiosnę niezwykle uroczyście.

 

 

 

 

DZIEŃ KOBIET W PRZEDSZKOLU

 

„ Dla Was dziś kwiaty i uśmiechy i pierwszy promień bliskiej wiosny.

Dzień bez kłopotów i bez trosk, dużo radości.

Dla mamy, Pani, dla dziewczynek, w domu w przedszkolu na wycieczce.

Każdego dnia dobry uczynek – to jest od chłopców upominek”

 

8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy w każdej grupie przedszkolnej składali życzenia dziewczynkom i swoim paniom. Nie odbyło się bez słodyczy, drobnych upominków i kwiatów.

 

 

 

Bal Karnawałowy

…WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE,
JAK CO ROKU W KARNAWALE…

 

1 marca 2019 roku w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla wszystkich przedszkolaków. Tego dnia już od rana pojawiały się na korytarzach kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w poszczególnych salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana,…nie sposób zliczyć
i wymienić wszystkich postaci...Na tą wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzeni wodzireja, który zachęcał wszystkich do tańca przygotowaną muzyką. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi Paniami w zabawach. Na sali gimnastycznej podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia… Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom.

 

 

Uwaga! Konkurs!

 
 
Dzień Babci i Dziadka

W czasie, gdy w kalendarzu był Dzień Babci i Dziadka mieliśmy ferie zimowe. Jednak przedszkolaki z naszej szkoły nie zapomniały o tak ważnych w ich życiu osobach i wspólnie ze swoimi paniami przygotowały piękną uroczystość.

31 stycznia zaprosiły swoje Babcie i Dziadków do szkoły, aby razem świętować i w szczególny sposób podziękować swoim bliskim za troskę, cierpliwość i opiekę. Uroczystość rozpoczęła dyrektor szkoły pani Monika Wołek. Powitała przybyłych gości oraz złożyła piękne życzenia. Na scenie zaprezentowały się dzieci ze wszystkich grup. Starszaki przedstawiły Jasełka, młodsze dzieci  wyraziły swą wdzięczność poprzez wiersze i piosenki związane tematycznie z tym świętem. Dziewczynki rozbawiły publiczność wcielając się w rolę rosyjskich „babuszek”. Babcie i Dziadkowie ze wzruszeniem oglądali występy swoich wnucząt nagradzając ich gromkimi brawami. Miłą niespodzianką dla zaproszonych seniorów były własnoręcznie przygotowane przez dzieci laurki i upominki. Po występach goście zostali zaproszeni na kawę, ciasto i wspólne z wnukami tańce przy muzyce. Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu uroczystości.

 

SPOTKANIE WIGILIJNE

 

„Jak co roku o tej porze, święta do nas się zbliżają.

Z tej okazji przedszkolaki przedstawienie dla Was mają”

 

          20 grudnia 2018 roku w oddziałach przedszkolnych odbyły się spotkania wigilijne. Przedszkolaki zaprosiły swoich rodziców na Jasełka i wspólne kolędowanie.

Serdecznie i ciepło zgromadzonych gości powitała Pani Barbara Dziarkowska – zastępca dyrektora szkoły.  Nastrojowa scenografia, niecodzienne stroje przedszkolaków, ich wielkie zaangażowanie, rozbrzmiewające kolędy i pastorałki podkreślały klimat Świąt Bożego Narodzenia.  Rodzice byli zachwyceni a dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Miłym akcentem uroczystości było dzielenie się opłatkiem, składanie życzeń i wręczenie rodzicom przygotowane i wykonane  z pomocą swoich wychowawczyń  - prezenty  świąteczne.

 

 

 

Mikołajki

Mikołajki- święto obchodzone ku czci św. Mikołaja biskupa Miry kojarzy się wszystkim z radosną atmosferą, prezentami i wizytą Mikołaja. To jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dzień w roku.

Najmłodsze przedszkolaki z naszej szkoły Mikołaj odwiedził osobiście, przynosząc worek prezentów dla grzecznych dzieci. Starsze przedszkolaki pojechały odwiedzić Mikołaja w Nowohuckim Centrum Kultury gdzie obejrzały przedstawienie pt „ Noc pełna cudów”. Spotkanie z wyjątkowym gościem sprawiło wiele radości. Dzieci ucieszyły się z upominków a Mikołaj obiecał, że powróci do nich za rok.

 

„Andrzejki”

Wigilia św. Andrzeja, czyli popularne andrzejki, od bardzo dawna są tradycyjnym dniem wróżb. W naszym przedszkolu wszystkie dzieci mogły poszerzyć swoją wiedzę na temat zwyczajów tego święta. W magicznym nastroju,  oprócz dobrej zabawy przy muzyce z pomocą pań wróżyliśmy sobie: układaliśmy buciki, rzucaliśmy monetą do wody, przepowiadaliśmy przyszłość.
Nasze „Andrzejki” były pełne radości, swobody i niespodzianek. Wszyscy uczestnicy byli uśmiechnięci i zadowoleni. 

 

 

Z WIZYTĄ W TEATRZE

         28 listopada 2018 roku grupa przedszkolna miała okazję obejrzeć spektakl teatralny „Duch skrzyni i różnorodność kultur Europy”. Sztukę przygotowali aktorzy Polskiego Teatru Muzycznego z Wrocławia. Dzieci poznały historię  9 – letniego Kuby, który przypadkowo uwolnił ze skrzyni złego ducha. Wspólnie z Puszkiem – psem Kuby  odbyły podróż po krajach Europy w celu odszukania największego  skarbu. Wędrując po Francji, Hiszpanii, Anglii i Włoszech poznawały elementy kultury tych krajów. W trakcie interaktywnego przedstawienia widzowie stawali się uczestnikami wydarzeń, poszukiwali zaklęć, które powstrzymywały złośliwego ducha skrzyni.  Zły duch stracił swoją moc poprzez głośne wykrzykiwanie dobrych słów takich jak; mama, tata, rodzina, przyjaźń, miłość, prawda, radość, odwaga. Widowisko było pełne wrażeń dzieci chętnie uczestniczyły we wspólnej zabawie.

 

 
 
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
Roczny kalendarz pełen jest fantastycznych dni do świętowania. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje Dzień Pluszowego Misia obchodzony 25 listopada, w rocznicę powstania tej maskotki. Mimo coraz nowocześniejszych i atrakcyjniejszych zabawek moda na misie nie przemija. Przedszkolaki z naszej szkoły wesoło świętowały razem ze swoimi ukochanymi pluszakami przyniesionymi z domu. Były zabawy przy muzyce, układanie misiowych puzzli, gimnastyka z misiami. Dzieci poznały historię pluszowego misia oraz wykonały misiowe portrety. Miło i sympatycznie spędziliśmy ten dzień na przytulaniu.
 

 

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 9 listopada 2018 roku dzieci ze wszystkich oddziałów przedszkolnych obchodziły 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego. Przedszkolaki prezentowały wiersze oraz pieśni patriotyczne. Słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym. Piękne stroje dzieci w barwach ojczystych oraz elementy dekoracyjne nadały tej uroczystości powagi i niebywałego uroku. Dzięki udziałowi w tego typu wydarzeniach przedszkolaki uczą się patriotyzmu oraz kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

 

WYCIECZKA DO FABRYKI  BOMBEK

6 listopada 2018 roku dzieci z oddziałów przedszkolnych udały się na wycieczkę do Fabryki Bombek Choinkowych "Decora" mieszczącej się w Miechowie. Przedszkolaki miały okazję zwiedzić zakład produkcyjny, gdzie poznały wszystkie etapy powstawania przepięknych, tradycyjnych i ręcznie malowanych bombek, od szklanej rurki aż do gotowego produktu dostępnego na półkach sklepowych.  Największą atrakcję stanowiły warsztaty plastyczne, podczas których dzieci mogły własnoręcznie ozdobić swoją bombkę. Zarówno dzieci jak  i opiekunowie wrócili zadowoleni i pełni wrażeń. Wizyta w takim miejscu niewątpliwie wprowadzi wszystkich w świąteczny nastrój.

 

 

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

26 października 2018 roku po raz pierwszy w naszej szkole odbyła się uroczystość  „Pasowania na przedszkolaka”. Był to pierwszy tak ważny i poważny debiut przedszkolaków z najmłodszych grup. Maluszki stanęły na wysokości zadania. Chociaż do przedszkola uczęszczają dopiero dwa miesiące to z wielkim zaangażowaniem zaprezentowały swoje umiejętności recytując wiersze, śpiewając piosenki  a nawet potrafiły zatańczyć. Rodzice bardzo wzruszeni i dumni ze swoich pociech bili gromkie brawa. Pani Dyrektor za pomocą  dotknięcia „zaczarowanym ołówkiem” dokonała  uroczystego pasowania na prawdziwego przedszkolaka. Miłym akcentem było wręczenie dyplomów i drobnych upominków, które z pewnością będą wspaniałą pamiątką z najmłodszych lat pobytu  w przedszkolu.

 

Rozstrzygnięcie konkursu  „Cudaki – zwierzaki”

Jesień to niezwykła pora roku pełna niesamowitych barw i bogata w różnorodne dary.    Dostarcza nam wiele pomysłów i stanowi  źródło inspiracji dla wielu prac z wykorzystaniem różnorodnego materiału przyrodniczego. Dlatego w naszych oddziałach przedszkolnych odbył się konkurs dla wszystkich dzieci i ich rodziców na prace plastyczną wykonaną z darów jesieni „Cudaki – zwierzaki”. Liczba zgłoszonych prac, jak i pomysłowość ich wykonania przerosły najśmielsze oczekiwania organizatorów. Wystawa prac wzbudzała podziw  i zainteresowanie wszystkich oglądających. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni otrzymując dyplom, drobny upominek i coś słodkiego. Jednocześnie korzystając z okazji, serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom, jak i ich rodzicom za zaangażowanie i czas poświęcony na wykonanie pracy konkursowej.

 

 

DZIEŃ EKOLOGICZNY

 

Chronić przyrodę, oszczędzać wodę,

Kwiaty hodować, drzewa szanować

prądu nie marnować, nie palić śmieci.

Tego chcą dzieci.

 

     Takie hasła przyświecały przedszkolakom z naszej szkoły w przygotowaniach do Dnia ekologicznego. Zanieczyszczenie powietrza jest bardzo poważnym problemem w dzisiejszych czasach dlatego też edukacja ekologiczna nabiera coraz większego znaczenia. Zaczynamy ukierunkowywać postawy najmłodszych czyniąc ich rozsądnymi oraz odpowiedzialnymi użytkownikami otaczającego nas środowiska naturalnego. Bowiem prawdziwe jest porzekadło „Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał”.

Nasze przedszkolaki mają w ciągu roku wiele okazji do kształtowania świadomości ekologicznej i umiejętności działania w zakresie ochrony środowiska.

 Jednym z bodźców do podjęcia działań było otrzymanie przez szkołę oczyszczacza powietrza. Będzie on filtrować i oczyszczać powietrze w salach przedszkolnych przez co zapewni lepsze samopoczucie i zdrowie przedszkolaków.

Oczyszczacz powietrza został przekazany przez Marszałka Województwa Małopolskiego w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE pn. „ Wdrażanie Programu Ochrony Powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze” współfinansowanego ze środków Programu LIFE Unii Europejskiej.

W tygodniu poprzedzającym dzień ekologiczny dzieciaki w ramach zajęć dowiedziały się jak ważna jest ochrona środowiska w którym żyją, segregacja odpadów, troska o czystą wodę i powietrze. Poznawały przyczyny zanieczyszczeń powietrza  i jak zanieczyszczone powietrze wpływa na nasze zdrowie. Proponowały jak należy dbać o czyste powietrze wokół nas. Uczyły się śpiewać piosenkę o sprzątaniu ziemi, tworzyły krótkie scenki opowiadające o życiu w czystym i zanieczyszczonym powietrzu. Przedszkolaki wykonywały prace plastyczne z odpadów takich jak : butelki i plastikowe kubki, zakrętki, łupiny z orzechów, rolki po papierze toaletowym. Poznały pojęcie „recykling”. Wspólnie z rodzicami tworzyły prace plastyczno- techniczne dotyczące ochrony środowiska.

W piątek 12 października podczas Dnia Ekologicznego w oddziałach przedszkolnych odbyło się uroczyste podsumowanie akcji edukacyjnej dotyczącej zanieczyszczenia i ochrony powietrza.

Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem wysłuchały pogadanki przygotowanej przez panią biolog na temat właściwej pielęgnacji roślin doniczkowych oraz ich roli w oczyszczaniu powietrza ze szkodliwych związków. Zapoznały się z wyglądem i nazwą wybranych gatunków (palmy, paprocie, skrzydło kwiaty). Dowiedziały się, że zieleń pokojowa nie tylko dekoruje wnętrza, ale wpływa na zdrowie domowników. Dzięki nim lepiej śpimy i oddychamy.

Grupa Naukowa Pro Futuro działająca przy AGH w Krakowie przeprowadziła warsztaty o powietrzu. Fizycy pokazali ciekawe doświadczenia, dzięki którym dzieci odkrywały, że powietrze jest wszędzie i jest niezbędne do życia a jego czystość jest źródłem zdrowia.

Celem akcji edukacyjnej było uświadomienie dzieciom i ich rodzicom roli powietrza w życiu człowieka i różnych organizmów. Przybliżenie problemu zanieczyszczonego powietrza i wdrażanie do nawyku dbania o środowisko, którego integralną częścią jest powietrze, wszyscy mamy wpływ na jego jakość.

Przedszkolaki z naszej szkoły dzięki otrzymanemu urządzeniu do neutralizacji zanieczyszczeń pyłowych będą oddychać lepszym powietrzem.

 

 

 

DZIEŃ CHŁOPCA

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o różnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola. Równie ważne jest więc  Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września. W związku z tym, że ten dzień przypadł w tym roku w niedzielę dziewczynki już w piątek postanowiły złożyć chłopcom życzenia i wręczyć drobne upominki.

 

       

 

 

 

Konkurs plastyczny „Jesienne cudaki”

Drogie Przedszkolaki i Szanowni Rodzice!

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w twórczym konkursie „Jesienne cudaki”.

Waszym zadaniem jest wykonanie przestrzennej pracy plastycznej
z darów jesieni
– warzyw, owoców, kasztanów, żołędzi, liści, jarzębiny przy pomocy narzędzi i materiałów plastycznych jak: farby, plastelina, kawałki materiałów, bibuła, papier kolorowy, koraliki, guziki itp.

 

Celem konkursu jest:

 • Inspirowanie zainteresowań  plastycznych  oraz promocja uzdolnionych twórców,
 • Wykonanie oryginalnych prac plastycznych pod względem estetyki wykonania oraz indywidualnego podejścia do tematu,
 • Czerpanie radości z procesu tworzenia,
 • Kształtowanie postawy twórczej wobec siebie i świata,
 • Zachęcanie do działań twórczych dzieci i rodziców.

Prace należy podpisać i dostarczyć do wychowawców grup

w terminie do 19 października 2018 roku.

W konkursie oceniana będzie: pomysłowość i estetyka wykonania prac.

 

Rozstrzygnięcie konkursu 22 października 2018 roku.

 

Serdecznie zapraszamy!!!

 

Organizatorzy: Irena Grymek

Beata Jałocha

    Katarzyna Kita

 

 

 

POZNAJEMY ZASADY RUCHU DROGOWEGO

Poznawanie przez dzieci zasad ruchu drogowego już od najmłodszych lat wpływa na ich zachowanie na drodze i warunkuje bezpieczeństwo. W ramach zajęć edukacyjnych przedszkolaki uczyły się właściwego postępowania w ruchu ulicznym. Ćwiczyły prawidłowe poruszanie się po ulicy podczas spacerów na skrzyżowanie, gdzie obserwowały ruch pojazdów i pieszych. Swoje wiadomości utrwalały wykonując  prace plastyczne związane z ruchem drogowym.
 

              

 
 
 
OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
 
"Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 września zbliża się
od najmłodszego aż po starszaka
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka!"
 
     20 września to ważny dzień dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce, bowiem sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione aby podkreślić wagę edukcji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci.
Nasze przedszkolaki również świętowały uroczyście we wspólnych zabawach, grach zespołowych, konkurencjach sportowych, ozdabiały balony i wykonywały ozdobne opaski na głowę. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku oraz wesołych tańców przy muzyce. Było kolorowo, wesoło i radośnie. Dzień ten dostarczył dzieciakom wielu pozytywnych wrażeń, był okazją do świętowania i czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

 

 

 

 

 


Rok szkolny 2017/2018

Spacer do lasu

      Korzystając ze sprzyjającej słonecznej pogody w poniedziałek 2 października 2017 roku przedszkolaki wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrali się na spacer do pobliskiego lasu.  Z  wycieczki wróciliśmy zmęczeni, ale pełni wrażeń i ochoty na kolejny dłuższy spacer.

 

Odblaskowa szkoła

        3 października przedszkolaki w ramach akcji „Bezpieczna szkoła” uczestniczyły   w spotkaniu z przedstawicielem Straży Miejskiej i dyspozytorem MPK. W czasie spotkania dzieci poznały zasady bezpiecznego poruszania się po jezdni. Na koniec otrzymały odblaskowe upominki.

 

Spotkanie z Policją
W ramach akcji "Odblaskowa szkoła" 12 października odbyło się spotkanie z policją. Przedszkolaki dowiedziały się jak ważna, odpowiedzialna i niebezpieczna jest praca policjanta. Utrwaliły zasady bezpieczeństwa i uczestnictwa w ruchu drogowym. Było to bardzo ciekawe, pouczające spotkanie, które na pewno pozostanie dzieciom na długo w pamięci.

 

Kreatywne przedszkolaki

Jesień - kolorowa pora roku jest inspiracją nie tylko wielu artystów ale również przedszkolaków, które w swoich pracach plastycznych pokazują bogactwo barw tej pory roku.

 

Wycieczka do Fabryki Bombek     

Okres świąteczny rozpoczęliśmy w tym roku wyjątkowo wcześnie wybierając się 25 października na wycieczkę autokarową do Fabryki Bombek w Bęble.  Przedszkolaki zobaczyły jak powstają ozdoby choinkowe od samego początku oglądając film i zwiedzając poszczególne pomieszczenia.  Miały możliwość uczestnictwa w lekcji malowania bombek według własnego pomysłu.     
        Dzieci wróciły z wycieczki zadowolone, pełne wspaniałych wrażeń. Na pamiątkę pobytu każde dziecko otrzymało własno ozdobioną przez siebie bombkę.

 

Magiczny Dzień

W tym roku szkolnym 30 listopada starsi koledzy z klasy III b zrobili przedszkolakom niespodziankę. Zgodnie z tradycją andrzejkową urządzili im magiczny dzień wróżb. Uczniowie przebrani za wróżki i wróżbitów przepowiadali młodszym kolegom przyszłość. Andrzejkowe spotkanie zachowało swój tajemniczy urok i magię. Dzieciaki składają serdeczne podziękowania starszym kolegom i ich wychowawczyni pani Jolancie Styczeń za przygotowanie wesołej zabawy podczas tego magicznego dnia.

 

 

 

Konkurs recytatorski

1 grudnia 2017r. grupa przedszkolaków wzięła udział w konkursie recytatorskim „Szkoła-bezpieczeństwo-zdrowie” zorganizowanym w naszej szkole dla uczniów klas 0 – III. Celem konkursu było m.in. rozwijanie zdolności recytatorskich oraz zachęcanie do występów na scenie. Najmłodsi uczestnicy pięknie recytowali przygotowane utwory wykazując się dużą odwagą i pokonując swoją nieśmiałość przed szeroką publicznością. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

To nasi laureaci:

II miejsce: Malwina Budziasz, Michalina Cieślik

III miejsce: Dawid Tempski

 

Grudniowy gość

5 grudnia 2017r. przedszkolaki pojechały do Nowohuckiego Centrum Kultury w Krakowie aby spotkać się ze św. Mikołajem. W oczekiwaniu na jego przybycie dzieci zobaczyły spektakl pt. „Grudniowy gość”. Po przedstawieniu maluchy z radością powitały św. Mikołaja, a że były bardzo grzeczne cały rok otrzymały od niego prezenty. Dzieci szczęśliwe pełne wrażeń wróciły do domów.

Poniżej link do krótkiego filmu z tego wydarzenia:

https://www.facebook.com/NCKnh/videos/1758656337512032/

         

W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia

U przedszkolaków okres przedświąteczny to czas intensywnych przygotowań, podczas których dzieci poznawały bożonarodzeniowe tradycje i zwyczaje. Z wielkim zaangażowaniem dekorowały salę…

        

robiły choinkowe ozdoby...

     

ubierały choinkę...

        

piekły pierniczki....

           

i przygotowywały się do jasełek.

 

Innowacja pedagogiczna – język migowy dla najmłodszych

     Od listopada przedszkolaki uczestniczą raz w tygodniu w zajęciach języka migowego, które prowadzi pani Judyta.  Dzięki zabawie z językiem migowym dzieci poznają sposób porozumiewania się za pomocą gestów. Uczą się jak pokazać zwroty grzecznościowe, kolory, wyrażenia związane ze świętami, rodziną. Potrafią się również przedstawić.

     Nauka języka migowego to nie tylko świetna zabawa dla dziecka, ale przede wszystkim  wskazanie mu alternatywnego sposobu porozumiewania się z ludźmi, przy jednoczesnym uwrażliwieniu na drugiego człowieka.

Bardzo dziękujemy pani Judycie za przybycie do naszego przedszkola i za poświęcony nam czas!

 

 

Dzień Babci i Dziadka
19 stycznia przedszkolaki zaprosiły do szkoły swoje babcie i dziadków aby w szczególny sposób podziękować im za ich miłość, dobroć i cierpliwość. Goście ze wzruszeniem oglądali przygotowany przez dzieci program artystyczny, a jako wyraz wdzięczności otrzymali drobne upominki własnoręcznie wykonane przez ukochane wnusie i wnuczków. Był też słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

 

ZABAWA KARNAWAŁOWA

 

           Bal karnawałowy dla przedszkolaków jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. 8 lutego 2018 roku udaliśmy się do Strażnicy Kultury, gdzie czekał na nas wodzirej z Elzą i Klauninką.  Kiedy pojawiły się rytmy wesołej muzyki przedszkolaki z wielką ochotą rozpoczęły tańce.

Wszyscy bawili się znakomicie, jednym słowem zabawa na 102!

         Po powrocie czekał na nas pyszny pączek bo to przecież Tłusty Czwartek.

 

 

Witaj Wiosno

     21 marca na uroczystym apelu przedszkolaki powitały nadejście Wiosny. Ubrani w stroje z elementami koloru zielonego i żółtego recytowały wiersze i przedstawiały okrzyki na cześć wiosny.

Do tego wydarzenia dzieci przygotowywały się od kilku dni wykonując prace plastyczne dotyczące pierwszych zwiastunów wiosny. Podczas spacerów szukały jej oznak w przyrodzie i wykonywały portrety Pani Wiosny. Zmienił się też wystrój sali z zimowej na wiosenną.

 

 

PALMA WIELKANOCNA

      25 marca w Niedzielę Palmową odbył się parafialny konkurs na najładniejszą i największą palmę wielkanocną. W konkursie chętnie wzięliśmy udział a pomogli nam w tym Cudowni Rodzice, którzy wspólnie z przedszkolakami wykonali najpiękniejsze palmy na świecie.

     Nasze palmy zdobyły I miejsce i będą zdobić ołtarz w kościele Św. Jakuba Apostoła, z czego jesteśmy bardzo dumni.

           

 

 
Wycieczka do Jednostki Wojskowej
6 kwietnia w ramach realizacji treści patriotycznych przedszkolaki uczestniczyły w dniu otwartym koszar 16 Batalionu Powietrznodesantowego w Krakowie. Dzieci z zaciekawieniem obserwowały uruczystą zbiórkę żołnierzy i defiladę przy akompaniamencie orkiestry wojskowej. Oglądały też sprzęt i pojazdy wojskowe, wykonywały żołnierskie ćwiczenia sprawnościowe. Dużą atrakcją był przejazd wozem transportowym wokół jednostki. Dzieciaki zostały zaproszone też do żołnierskiej stołówki, gdzie mogły posilić się kiełbaską i prawdziwą żołnierską grochówką.
Była to wyjątkowa, pełna niecodziennych atrakcji wyprawa, spędzona w plenerze.

Serdecznie dziękujemy panu Marcinowi Przeździkowi, tacie Mai, za zaproszenie i możliwość zwiedzenia jednostki.

 

 

 

 

Świat Andersena
10 marca grupy przedszkolne obejrzały na scenie Państwowej Szkoły Muzycznej w Krakowie spektakl pt "Świat Andersena" w wykonaniu aktorów wrocławskiego teatru IN-ART. Spektakl składał się z trzech bajek Andersena, a każda histioria przedstawiona była w innej technice aktorskiej. Dzieci z zainteresowaniem śledziły przygody bohaterów baśni: "Świniopas", "Brzydkie Kaczątko", "Nowe szaty króla". Nowatorska forma spektaklu, barwna scenografia i kostiumy spowodowały, że dzieci z dużym zaciekawieniem obejrzały spektakl.
 

 

Tego jeszcze nie było! Spektakl dla dzieci składający się z trzech odrębnych bajek tego samego autora, a każda historia przedstawiona w innej technice aktorskiej i innym planie. Choć całość zaczyna się w planie żywym, to każda z postaci pierwszej bajki stanowi swoisty element teatru formy, połączenia pantomimy i charakterystyczności postaci co w efekcie świetnie ukazuje karykaturę ludzkich zachowań będącym nieodłącznym elementem bohaterów Andersena.
Kolejna bajka to świat teatru maski. Specjalne wyolbrzymione konstrukcje maskowe załamujące proporcje u grających aktorów tak dalece wciągają widza w iluzję przedstawionego świata, że łatwo zapomnieć, że oglądane stworki to ludzie-aktorzy, a scena przeradza się w miejsce dziecięcej wyobraźni gdzie wszystko jest możliwe.
Bajka trzecia to kwintesencja teatru lalek. Stanowiące połowę rozmiarów ludzkich, lalki bunraku, poruszane przez aktorów. Japońska sztuka lalkowa wzbogacona została przez pracownię teatru z Wolimierza o możliwość animacji niektórych lalek nogami animatora. Jest to powrót do korzeni lalkowych przestawień, gdzie postacie spektaklu powstają z połączenia się człowieka z formą.

 

Przegląd teatrzyków
11 maja przedszkolaki brały udział w XX przeglądzie teatrzyków klas 0-III. Tematem przewodnim tegorocznych występów były przedstawienia "Na wesoło". Grupa 0a zaprezentowała "Grymaśną stokrotkę", a grupa 0b "Babę-Jagę u dentysty". Najmłodsi uczestnicy z wielkim zaangażowaniem pokazali swoje umiejętności aktorskie, taneczne i wokalne za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

 

Dzień Mamy

„Abyś zawsze przy nas była

najpiękniejsza i jedyna

mądra, dobra, ukochana

taka bliska – nasza MAMA”

 

        25 maja w oddziałach przedszkolnych odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy.  Z tej okazji wszystkie dzieci słowem, tańcem i  piosenką wyraziły miłość i wdzięczność za matczyną opiekę.

       Na koniec wręczyły piękne kwiaty i własnoręcznie wykonane laurki oraz zaprosiły na słodkie co nie co. Poczęstunek był okazją do dzielenia się wrażeniami z przedszkolnej uroczystości. Wszystkie mamy były pełne uznania dla swoich pociech. 

 

 

OLIMPIADA SPORTOWA
Tradycją naszej szkoły jest coroczna Olimpiada Przedszkolaków. W tym roku na IX edycję zawodów zgłosiło się 8 drużyn z oddziałów przedszkolnych z Łuczyc, z Michałowic, z Kubusiowej Doliny i Więcławic. Zawodnicy rywalizowali ze sobą w ośmiu konkurencjach sportowych. Młodzi sportowcy wykazywali się niemałą sprawnością. Wszyscy pokazali, że towarzyszyła im ogromna wola walki, świetna kondycja i postawa fair play.
Olimpiada to dla dzieci wielkie przeżycie, a zarazem wspaniała, emocjonująca zabawa, która towarzyszyła nie tylko zawodnikom ale też kibicom, którzy okrzykami i oklaskami zagrzewali do walki. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni otrzymując pamiątkowe puchary, medale i drobne upominki. Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim ofiarodawcom, dzięki którym można było przygotować dzieciom wspaniałą zabawę.

 

 

Rodzinne Święto Patrona Szkoły

        Wyjątkowy nastrój towarzyszył tegorocznym obchodom Patrona naszej szkoły. Przez cały tydzień przedszkolaki solidnie przygotowywały się do tego wyjątkowego dnia. Wykonały sztandar Królowej Jadwigi, wystawę prac na jej temat oraz uczyły się hymnu szkoły.

        Zwieńczeniem obchodów było niedzielne spotkanie podczas którego najmłodsi zaprezentowali się w królewskim orszaku Królowej Jadwigi.

 

 

 

 

 


Rok szkolny 2016/2017

Powitanie jesieni

          23 września powitaliśmy jesień, która przynosi ze sobą wiele skarbów i darów. Podczas zajęć dzieci wykonywały pomysłowe i ciekawe prace plastyczne, które wzbogaciły przedszkolną galerię. Pomogły nam lepiej poznać i zrozumieć tajemnice jakie kryje w sobie kolorowa pora roku – jesień.

                        

 

W krainie nietoperzy

      3 października pomimo niesprzyjającej pogody przedszkolaki wyruszyły na wycieczkę do Ojcowskiego Parku Narodowego.  Po drodze zobaczyły między innymi zamek w Pieskowej skale, Maczugę Herkulesa i kaplicę „Na wodzie”. Największe wrażenie zrobił spacer po jaskini Nietoperzowej w Jerzmanowicach. Nie codziennie przecież można doświadczyć absolutnej ciemności, posłuchać odgłosów jaskini, poczuć na twarzy jaskiniowy deszcz lub stanąć oko w oko z mieszkańcami tego miejsca: nietoperzami i pająkami. Dzieci w jaskini podziwiały także stalaktyty, stalagmity, stalagnaty.

  

  

  

 

Spotkanie z książką - elementy biblioterapii


     Przedszkolaki co tydzień wraz ze swoimi Paniami odwiedzają bibliotekę szkolną. Tam zawsze czeka na nich Pani bibliotekarka, która czyta im ciekawe bajki, wiersze i literaturę popularnonaukową dla najmłodszych. Dzieci słuchając o swoich ulubionych bohaterach rozwijają wyobraźnię, ćwiczą koncetrację uwagi i poznają świat.

     

 

Odblaskowe przedszkolaki

      Od początku roku szkolnego przedszkolaki poznawały podstawowe zasady bezpieczeństwa zarówno na terenie szkoły jak i poza nią. Chodziliśmy na spacery, wycieczki ucząc się jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię i zachowywać się w jej pobliżu.

Najwięcej jednak o bezpieczeństwie w ruchu drogowym wie pan policjant dlatego przedszkolaki i uczniowie klas młodszych uczestniczyli w spotkaniu z policjantami z Komisariatu Policji w Zielonkach. Podczas spotkania dzieci poszerzyły swoje wiadomości na temat jak bezpiecznie poruszać się po drogach, podróżować samochodem, oraz jak reagować w sytuacji zagrożeń np. kiedy zdarzy się wypadek. Wykazały się też znajomością numerów alarmowych.

Uwieńczeniem spotkania było wręczenie przedszkolakom przez panią dyrektor odblaskowych kamizelek i breloczków dzięki którym będą bardziej widoczne na drodze.

 

     

 

Spotkanie z Jasiem i Małgosią

     9 listopada przedszkolaki i uczniowie klasy I wybrali się do NCK w Nowej Hucie na przedstawienie pt „Jaś i Małgosia” w wykonaniu Teatru Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana z Będzina. Rozśpiewana, roztańczona, bogata scenograficznie interpretacja klasycznej bajki braci Grimm, ze szczyptą dydaktyzmu i mnóstwem zabawy. Mali bohaterowie to rozbrykane rodzeństwo, które nie zawsze ma ochotę słuchać swoich rodziców, przez co szybko wpada w kłopoty. Z czasem dzieci przekonują się jednak, że zuchwałe zachowanie nie popłaca, podobnie zresztą jak beztroskie zabawy i łakomstwo.

W spektaklu pojawiła się cała galeria barwnych postaci. Oprócz tytułowych bohaterów, zobaczyliśmy groźną Babę Jagę, a także sympatyczne wiewiórki, bajkowe drzewa i przebiegłego kocura. Oprawa muzyczna i barwna scenografia dopełniła wrażeń, wciągając dzieci w fascynujący świat przygód. Aktorzy nagrodzeni zostali zasłużonymi brawami. Spektakl dostarczył wielu pozytywnych wrażeń i zachęcił wszystkich do kolejnych spotkań z teatrem.

 

 

Święto Niepodległości

            10 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Również My jako najmłodsi patrioci odświętnie ubrani z symbolami narodowymi włączyliśmy się w upamiętnienie tego ważnego święta. Wysłuchaliśmy pieśni patriotycznych, które wykonali nasi starsi koledzy.

     

 

Segregujemy śmieci

        22 listopada uczestniczyliśmy w spotkaniu z przedstawicielem Firmy A.S.A, który opowiadał o segregacji odpadów.   Dzieci z ogromnym zainteresowaniem obejrzały multimedialną prezentację, aktywnie brały udział w dyskusji, odpowiadały na pytania.  Na koniec segregowały odpady a w nagrodę otrzymały kredki i kolorowanki.

     

 

     Więcej zdjęć w Albumie fotograficznym: Segregujemy śmieci

 

Wiersze Jana Brzechwy - konkurs recytatorski

25 listopada w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski przybliżający dzieciom twórczość Jana Brzechwy, w którym udział wzięły również przedszkolaki. Dzieciaki bezbłędnie recytowały teksty zwracając uwagę na ruch sceniczny i intonację. Wszyscy byli pod wrażeniem ich talentu aktorskiego. Jurorom trudno było wybrać tych najlepszych dlatego wszystkie dzieci otrzymały dyplomy z wyróżnieniem, piękne książki i słodkie "co nieco".

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym:    

 
Andrzejki

Andrzejki to ludowa tradycja wieczoru wróżb. Przedszkolaki poznawały zwyczaje i tradycje związane z tym świętem podczas wesołej zabawy. Nie zabrakło ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami i rzucania pantoflami. Dzięki tym wróżbom dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Atrakcją tego dnia były też tańce przy skocznej muzyce i słodki poczęstunek.

Relacja fotograficzna:      

 

Dzień pluszowego misia

25 listopada przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. W tym dniu każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim ulubionym pluszakiem. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże. A każdy był piękny i wyjątkowy.

    

 

 

Spotkanie z Mikołajem

      6 grudnia naszą szkołę odwiedził długo oczekiwany gość – Święty Mikołaj. Dzieci z ogromną radością przywitały gościa śpiewając Mu piosenki i recytując wiersze. Mikołaj obdarzył każde dziecko prezentem i obiecał, że za rok na pewno przedszkolaków  odwiedzi.

 

 

Bajkowe Jasełka

Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka wprowadzające w świąteczny nastrój.

W tym roku taki zaszczyt przypadł dzieciom najmłodszym. Do dzieciątka pośpieszyły z darami postacie z bajek- Czerwony Kapturek, Sierotka Marysia, Smerf, Kopciuszek, Pinokio, Dziewczynka z zapałkami. Nie zabrakło też elementów regionalnych w postaci pary krakowskiej.

Najmłodsi wykazali się nie lada kunsztem aktorskim i wokalnym dostarczając licznie zebranej publiczności wielu wzruszeń. Jasełkowy występ przedszkolaków będzie można również podziwiać w Kościele Parafialnym w Więcławicach Starych w święto Trzech Króli.

     

 

 

Dzień Babci i Dziadka

   Babcia i Dzidek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego tradycją naszej szkoły stały się uroczyste spotkania z okazji Dnia Babci i Dziadka.
20 stycznia sala gimnastyczna wypełniła się po brzegi zaproszonymi seniorami. Na wstępie pani dyrektor Monika Wołek przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami życząc im wielu lat w zdrowiu i pogodzie ducha. Dzieci z najmłodszych klas przygotowały wspaniałe występy artystyczne przepełnione radością, śpiewem i muzyką. Nie zabrakło uroczystego "sto lat" i pięknego walczyka z babcią i dziadkiem. Dzieci obdarowały przybyłych gości własnoręcznie wykonanymi upominkami. Uroczystość zwieńczył słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Atmosfera była uroczysta, podniosła i pełna radości.

Lokomotywa Pana Tuwima

     23 lutego  z wielką radością wybraliśmy się do teatru na wspaniałą podróż po niezapomnianych wierszach Juliana Tuwima w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia.

       Przewodnikiem tej podróży był konduktor z kilkoma pasażerami, który odkrył przed nami skarbnicę wiedzy, żartu i dobrego humoru. Po drodze spotkaliśmy samodzielną Zosię, niezbyt mądrego Grzesia, marzyciela Dyzia, zdenerwowanego Pana Hilarego, śpiewające ptaki w radiu ora wiele innych postaci. Spektakl bardzo zachwycił najmłodszych widzów. Wszyscy świetnie się bawili.

        To była niezwykła, pełna humoru i wiedzy lekcja o świecie w poezji Juliana Tuwima.

 

 

Zabawa Karnawałowa

      27 stycznia przedszkolaki uczestniczyły w balu karnawałowym zorganizowanym w naszej szkole dla najmłodszych uczniów. Przedszkolaki przebrane w kolorowe stroje wesoło się bawiły uczestnicząc w konkursach i zabawach oraz skocznych tańcach przy muzyce.  Wspólna zabawa dostarczyła dzieciom wiele radości.

         

 

Więcej zdjęć w Albumie fotograficznym:

 

Powitanie Wiosny!

          Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego pierwszy dzień wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci. Aby podkreślić charakter tego dnia przedszkolaki przyszły do szkoły w strojach żółto – zielonych. Na apelu klas 0-III radosnymi okrzykami powitały wiosnę a pożegnały zimę. Swoimi pracami plastycznymi udekorowały swoje sale.     
          Zrobiło się słonecznie, kolorowo i wiosennie.

 

 

Wielkanocna palma

Tradycyjnie, jak każdego roku w Niedzielę Palmową w naszym Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła odbył się konkurs palm. Przedszkolaki pod opieką swoich wychowawczyń  i rodziców przygotowali piękne, kolorowe palmy. Jury miało trudne zadanie. Zasłużyliśmy jednak na wyróżnienie i słodkie upominki.

 

Wiosna na scenie
     W dniu 7 kwietnia 2017 roku odbył się w naszej szkole XIX Przegląd Tatrzyków klas 0-III. Hasłem przewodnim tegorocznych przedstawień była "Wiosna". Przedszkolaki z grupy 0a zachwyciły publiczność pokazem wiosennej mody. Modele i modelki zaprezentowali na wybiegu najnowszą kolekcję wiosenną - kolorową i oryginalną.
Przedszkolaki z grupy 0b wcielając się w postacie leśnych zwierzątek, słońca i wiatru, razem z wybudzonym ze snu niedźwiedziem powitały w lesie wiosnę.
Najmłodsi uczestnicy z wielkim zaangażowaniem wcielili się w swoje role prezentując duże umiejętności aktorskie, taneczne i wokalne.

 

Święto Konstytucji 3 Maja

     28 kwietnia odbyła się w naszej szkole akademia upamiętniająca rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dla przedszkolaków była to lekcja historii, patriotyzmu i przywiązania do symboli narodowych.

 

 

      

 

Warsztaty w Strażnicy Kultury w Więcławicach Starych
Przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach plastycznych w Strażnicy Kultury. Dzieci pod okiem pań: Agnieszki Fronc i Doroty Szczepanek zdobywały nowe doświadczenia podczas wykonywania prac plastycznych. Urozmaiceniem tych zajęć były warsztaty muzyczno-ruchowe "Bum, bum, rurki", które dostarczyły dzieciom wiele radości i satysfakcji.

 

 

Teatrzyk kukiełkowy

18 maja w naszej szkole gościł teatrzyk kukiełkowy, który zaprezentował „Baśń o złotym ptaku” według Braci Grimm.

       Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem śledziły losy głównego bohatera, a barwne kukiełki, ciekawa scenografia i dźwięki muzyki pobudzały wyobraźnię młodego odbiorcy.

       Ta poruszająca opowieść uświadomiła dzieciom, że nie dobra materialne są w życiu najważniejsze, lecz to co mamy w sercu czyli miłość, życzliwość, przyjaźń i szacunek.

 

Przedszkolaki na lotnisku

23 maja przedszkolaki udały się na wycieczkę do Portu Lotniczego w Balicach. Głównym punktem zwiedzania była Lotniskowa Służba Ratunkowo-Gaśnicza. Zanim jednak dotarliśmy do strażaków wszyscy zostali poddani kontroli bezpieczeństwa. Przechodziliśmy przez specjalne bramki, które potrafią wykryć wszystkie metalowe przedmioty i prześwietlić bagaż. Po tej emocjonującej dla dzieci odprawie strażacy pracujący na lotnisku prezentowali specjalistyczne wozy strażackie, ich wyposażenie oaz działanie armatek wodnych. Największe wrażenie zrobiła wielkość wozów strażackich, z których każdy waży 30 ton. Podczas wycieczki mieliśmy okazję obserwować startujące i lądujące samoloty pasażerskie i wojskowe. To była wycieczka obfitująca w wiele wrażeń.

 

 

 

Cudownych Rodziców mamy

     Jak co roku przedszkolaki świętowały Dzień Mamy i Taty 4 czerwca  podczas obchodów Dnia Patrona Szkoły.     Wszystkie dzieci słowem i piosenką wyraziły miłość i wdzięczność za matczyną dobroć i cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie, a także za mądrość i ojcowski autorytet.

     Po wspaniałych występach, w których dzieci zaprezentowały swoje zdolności recytatorskie, wokalne i taneczne na twarzach Rodziców zauważyć można było wzruszenie  i dumę ze swoich pociech.

     Na koniec dzieci wręczyły piękne kwiaty i laurki z życzeniami.

 

 

 

Olimpiada przedszkolaków

Tegoroczna olimpiada odbyła się w środę 7 czerwca w sali gimnastycznej naszej szkoły. Uczestniczyło w niej 6 drużyn: z oddziałów przedszkolnych z Łuczyc, Raciborowic, Więcławic i z przedszkola Kubusiowa Dolina ze Zdzięsławic. Olimpiada nawiązywała do Igrzysk Olimpijskich- był przemarsz drużyn, rozpalanie znicza olimpijskiego i ślubowanie młodych sportowców. Drużyny rywalizowały w ośmiu konkurencjach. Wszyscy wspaniale się bawili. Na podium stanęły drużyny:    

 I miejsce- Więcławice gr. 0a

II miejsce- Raciborowice

III miejsce- Więcławice gr. Ob.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, puchary i nagrody ufundowane przez sponsorów. Nie zabrakło też poczęstunku dla młodych sportowców.

 

 

WYCIECZKA DO KRAKOWA

     Na ostatnią w tym roku szkolnym wycieczkę przedszkolaki pojechały do zajezdni tramwajowej w Krakowie. Była to najbardziej niesamowita wycieczka. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca motorniczego ( siedziały w jego kabinie), jak należy zachować się podczas jazdy tramwajem, oraz co oznaczają symbole zamieszczone w pojeździe. Zobaczyły również jak wygląda tramwaj od spodu, jego koła, dlaczego nie mają opon oraz po co jest im potrzebny piasek. Przedszkolaki próbowały sypać piasek do piasecznicy. Odbyła się także przejażdżka tramwajem wokół zajezdni.            

Podczas wizyty w zajezdni towarzyszył dzieciom TramBuś – maskotka, którą dzieci bardzo polubiły. Na zakończenie przedszkolaki zostały obdarowane drobnymi upominkami i dyplomami. W drodze powrotnej do domu dzieciaki zobaczyły Zamek Królewski na Wawelu i szukały smoka w Smoczej Jamie. Dzieci wróciły do domu zmęczone ale zachwycone,            pełne wrażeń i nowych wiadomości.

 

 

 


Rok szkolny 2015/2016

Jesień w przedszkolu

Jesień to piękna i wyjątkowa pora roku. Jesienne dary stały się inspiracją do tworzenia przez nasze przedszkolaki kolorowych prac plastycznych.

 

 

          

 

   

 

 

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Misie, misiaczki, miękkie, puchate - 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, niezastąpiona przytulanka - Pluszowy Miś. Przedszkolaki uczestniczyły w obchodach tego święta. Każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego ulubionego pluszaka, aby razem z nim się bawić, uczyć i świętować. Dzień upłynął miło i przyjemnie.

 

 

 

Mali artyści

      W naszej szkole 4 grudnia 2015 odbył się konkurs recytatorski klas 0-III, w którym wzięły udział przedszkolaki przygotowując wiersze o zimie. Młodzi uczestnicy zachwycili swoją naturalnością oraz umiejętnościami recytatorskimi. Jury doceniło i nagrodziło odwagę maluchów wręczając laureatom dyplomy i książki.

 

 

 

 

Mikołajki

"Przyjedź do nas Mikołaju
z workiem jak to niebo.
Przywieź radość i zabawki
dla nas dla każdego.
Niech Ci gwiazdy drogę wskażą
gdzie czekamy wszyscy."
Przedszkolaki od rana z niecierpliwością czekały na odwiedziny niezwykłego gościa. Gdy tylko pojawił się w drzwiach w towarzystwie swoich pomocników aniołków na wszystkich buziach pojawił się uśmiech. Mikołaj rozmawiał z dziećmi, zachęcał aby były grzeczne, słuchały rodziców i pani w przedszkolu. Podczas spotkania Mikołaj rozdał dzieciom prezenty i obiecał, że powróci do nas za rok.
Czekamy na Ciebie Święty Mikołaju!
 
     
 
          
 
 
Święta Bożego Narodzenia
Święta Bożego Narodzenia to czas najpiękniejszy, pełen radości i wzruszeń. Poprzedzony intensywnymi przygotowaniami. W naszym przedszkolu już na początku grudnia zaczęliśmy się przygotowywać do tych świąt. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem wykonywały prace plastyczne o tematyce świątecznej, robiły ozdoby na choinkę, dekorowały drzewko, robiły kolorowe pierniczki.
 
     
 
    
 
Święta w przedszkolu to nie tylko prace plastyczne. Dzieci uczyły się śpiewać kolęd oraz przygotowywały się do Jasełek. Uwieńczeniem tych przygotowań była wspólna wigilia.
 
  
 
 

Składamy serdeczne podziękowania rodzicom, którzy w aktywny sposób wspomagali nauczyciela w przekazywaniu dzieciom bożonarodzeniowych tradycji.

Więcej zdjęć w Albumie fotograficznym.

 

Zabawa na sto dwa
Bal karnawałowy to dla najmłodszych dzień niezwykły i wesoły. Jak każdego roku zgodnie z tradycją naszej szkoły przedszkolaki uczestniczyły w zabawie. Dzieci przebrane w różnorodne stroje świetnie się bawiły biorąc udział we wspólnych tańcach i konkursach. Miła i radosna atmosfera towarzyszyła dzieciom przez cały dzień.

        

        

     
 

 

Odwiedziny kl. II
Nazwy miesięcy, dni tygodnia i pory roku to trudne pojęcia dla przedszkolaków. Ich starsi koledzy z klasy IIa pod opieką p. Elżbiety Machnik postanowili przybliżyć im te trudne tematy i przygotowali inscenizację o dwunastu miesiącach.

            

 

Spotkanie z teatrem
      24 lutego maluchy pod opieką swoich pań i w towarzystwie starszych kolegów z klasy Ib pojechały do Nowohuckiego Centrum Kultury na spektakl pt "Zimowa przygoda". Dla większości przedszkolaków było to pierwsze spotkanie ze sztuką i wielką sceną. Dzieciaki z dużym zainteresowaniem obejrzały przedstawienie w wykonaniu aktorów z Teatru Lalek "Rabcio". Głównym bohaterem bajki był sympatyczny, "ożywiony" dzięki wyciętemu z papieru sercu bałwanek, który przeżył wiele fantastycznych przygód.
      Spektakl dostarczył wielu pozytywnych wrażeń, wywołał uśmiech na buziach dzieci i zachęcił je do kolejnych spotkań z teatrem.

 

         

        

 

         

 

  Muzyczne tajemnice
     Organizowane przez Filharmonię Krakowską koncerty dla dzieci to forma obcowania z muzyką klasyczną przybliżająca dzieciom świat dźwięków i bogate instrumentarium. W dniu 10.02.2016 roku nasze przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w takim koncercie z cyklu "Muzyczne tajemnice". Dzieciaki miały możliwość posłuchać utworów muzycznych w wykonaniu profesjonalnych muzyków. Zapoznały się również z wyglądem i brzmieniem kilku instrumentów muzycznych: fortepianu, skrzypiec, altówki, wiolonczeli i kontrabasu. W tajniki muzyki i pięknych tańców wprowadzili dzieci Babcia Melodia, Dziadek Rytmus i Kuzynka Klawiaturka. Przedszkolaki z zaciekawieniem poznawały świat muzyki i jego tajemnice.

   

     

Więcej zdjęć w Albumie fotograficznym / Przedszkolaki 2015/2016

 
Witaj Wiosno

     Pierwszy dzień wiosny - 21 marca był w naszej szkole bardzo kolorowy i wesoły. Przedszkolaki wspólnie z kolegami z klas I-III powitały tę radosną porę roku. Wszyscy ubrani w zielone i żółte barwy prezentowali wiosenne obrazy i radosne okrzyki.

     

 

Wielkanoc

     Przedszkolaki chętnie przygotowywały się do świąt Wielkiej Nocy. Poznawały tradycje i zwyczaje towarzyszące temu okresowi, siały rzeżuchę a także dekorowały salę wielkanocnymi motywami.

  

  

  

 

Przedszkolaki na scenie
     12 kwietnia 2016 roku przedszkolaki uczestniczyły w przeglądzie teatrzyków klas 0-III. Tematem przewodnim tegorocznych przedstawień były bajki i baśnie. Najmłodsi zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie w przedstawieniu pt. "Baśń o Smoku Wawelskim". Dzieciaki przebrane w barwne stroje doskonale odegrały swoje role. Duży wkład w przygotowanie przedstawienia mieli rodzice, którym serdecznie dziękujemy.

          

  

   

 

Baśnie Dalekiego Wschodu

    Uczniowie klas 0-III obejrzeli 15 kwietnia 2016 roku spektakl pt "Baśnie Dalekiego Wschodu" w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia. Podczas przedstawienia młodzi widzowie towarzyszyli dzielnemu Sindbadowi w niesamowitej podróży w nieznane. Jego liczne przygody pokazały, że w życiu warto kierować się dobrem, prawdą i uczciwością. Niezwykle barwne przedstawienie dopełnione pięknymi orientalnymi kostiumami i piosenkami bardzo podobało się naszym wychowankom.

 

     

Mali Badacze

Przedszkolaki i klasa Ib zwiedziły Ogród Doświadczeń w Krakowie. Podczas 2-godzinnego spaceru dzieciaki mogły dotykać ekponaty, miały okazję różnymi zmysłami doświadczać na sobie zjawiska fizyczne i przyrodnicze. Poprzez zabawę i samodzielne wykonywanie eksperymentów dzieci mogły wzbogacić swoją wiedzę o otaczającym świecie. Największą atrakcją okazały się warsztaty w których dzieci samodzielnie tworzyły magiczny kolorowy napój "Gumisiowy sok".

 

 

Olimpiada Przedszkolaka

14 czerwca br. w naszej szkole odbyła się VII Sportowa Olimpiada Przedszkolaków. W tej wesołej imprezie wystartowały dzieci 5 i 6 letnie z oddziałów przedszkolnych z Michałowic, Więcławic i z przedszkola Kubusiowa Dolina ze Zdzięsławic. Aby zachować wszelkie reguły olimpijskie zawody rozpoczęto ceremonią wprowadzenia drużyn, symboli olimpijskich i ceremonią złożenia przyrzeczenia sportowego. Oficjalnego otwarcia dokonała dyrektor szkoły p. Monika Wołek. Zawodnicy startowali w starannie dobranych konkurencjach biegowych, rzutowych i rekreacyjnych. Na koniec zawodów wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale a zwycięzcy - puchary. Olimpiada przedszkolaków to świetna zabawa i moc wrażeń.

 

 

 

   

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 


Rok szkolny 2014/2015

 

Pożegnanie lata

W połowie września grupy 0”a”i 0”b” wraz z paniami wychowawczyniami wybrały się na pożegnalny spacer z latem. Dzieci obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie wraz ze zmianą pory roku (lato – jesień). Korzystając z pięknej pogody przedszkolaki bawiły się na placu zabaw w Zdzięsławicach.

 

       

 

 

 

Odwiedziła nas Pani Jesień

22 września do naszego przedszkola przybyła Pani Jesień. Sprawiła wszystkim dzieciom ogromną niespodziankę. Przyniosła ze sobą wiele swoich skarbów i darów. Dzieci pomogły Pani Jesieni w przygotowaniu wystawy i poprosiły o pamiątkowe zdjęcie ;)

 

    

 

 

 

30 września 2014r. w naszym przedszkolu świętowano z okazji Dnia Chłopca.

Dziewczynki zaśpiewały swoim kolegom „Sto lat” oraz złożyły najlepsze życzenia. Każdy chłopiec otrzymał również upominek ufundowany przez rodziców. Dla wszystkich dzieci przygotowano słodki poczęstunek. Ten dzień minął w miłej i radosnej atmosferze na tańcach, śpiewie i wspaniałej zabawie.

 

     

 

 

Wizyta Policji w przedszkolu

Dnia 2 października przybyli do naszej szkoły policjanci z Komendy Policji w Zielonkach. Podczas spotkania przedszkolacy dowiedzieli się o tym jak bezpiecznie poruszać się po drogach, podróżować samochodem, bawić w domu i w przedszkolu oraz jak reagować w sytuacji innych zagrożeń, m.in. gdy zaczepia dziecko osoba dorosła, kiedy zauważy się pożar, itp. Duże zainteresowanie u dzieci wywołało umundurowanie i wyposażenie policjanta. W szczególności czapka, która wędrowała z głowy na głowę wielu chętnych do jej przymierzenia przedszkolaków oraz policyjny lizak.

 

             

 

 

 

Wycieczka do Jaskini Wierzchowskiej

 

„Zerówkowicze” i koledzy z kl. II wyruszyli 7 października na zwiedzanie największej jaskini na Wyżynie Krakowskiej- Jaskini Wierzchowskiej. Przemierzyliśmy wiele korytarzy i mogliśmy zobaczyć prehistorycznego niedźwiedzia i całkiem współczesne nietoperze, które smacznie spały przyczepione do skalnego sufitu.

 

   

 

 

 

Straż Miejska

9 października odwiedzili naszą szkołę Strażnicy Miejscy.  Spotkanie rozpoczęło się pogadanką profilaktyczną na temat bezpieczeństwa.  Rozmawiano na temat bezpiecznego poruszania się na drodze, a także w innych sytuacjach -  w domu, przedszkolu czy przy zabawie. Strażniczki z przyjemnością i z zaangażowaniem opowiadali o swojej pracy.  Dzieci miały szansę oglądnąć ciekawą prezentację multimedialną,  wysłuchać zasad bezpiecznej zabawy w zimie, wypowiedzieć się na temat własnych doświadczeń i zadać nurtujące je pytania z zakresu omawianego tematu.

 

 

 

 

 

Światowy dzień pluszowego misia.

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie opanowały naszą szkołę. „Przybyły” ze swoimi małymi właścicielami, aby w tym wyjątkowym dniu bawić się, świętować, uczyć.

 

 

 

 

Andrzejki i konkurs recytatorski „Jesień w poezji dziecięcej”- 28 listopad 2014r.

Andrzejki to stary ludowy zwyczaj, wróżby czyniono w wigilię Andrzejek. Miały one dać odpowiedź na długo oczekiwane pytania. Tradycje wróżb przetrwały do dzisiaj. Obecnie Andrzejki są wspaniałą zabawą, dostarczająca wielu przeżyć i emocji. Nasze przedszkolaki też chciały zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka. Odwiedziła nas czarodziejka z Czarnej Góry, która czarowała i przepowiadała przyszłość. Ten magiczny dzień spodobał się dzieciom szczególnie, że tradycyjnie miały zabawę przy dźwiękach wesołej muzyki.

  

Tego dnia odbył się również konkurs recytatorski dla najmłodszych uczniów naszej szkoły, oczywiście nie mogło zabraknąć przedszkolaków, którzy profesjonalnie przygotowali się do występów.

 

 

 

Nasi mali sportowcy

Od najmłodszych lat dzieci również trenują piłkę nożną. Życzymy wielu sukcesów i wspaniałej kariery

 

      

 

Mikołaj

„Wszystkie dzieci Mikołaja kochają

Wszystkie dzieci na Niego czekają.

Moc prezentów każdemu przyniesie,

Każe dziecko z prezentów się cieszy….”

 


Mikołajki w przedszkolu to ważne wydarzenie dla wszystkich dzieci. Już pod koniec listopada przedszkolaki pod okiem swoich pań ,,pisały” listy do Mikołaja, w których rysowały swoje marzenia dotyczące upragnionych prezentów. 5 grudnia pojawił się długo oczekiwany gość - ,,prawdziwy” św. Mikołaj w asyście pomocnych aniołków. Mikołaj obdarował wszystkie dzieci wspaniałymi prezentami. Przedszkolaki podziękowały Mikołajowi śpiewając piosenki.

 

 

Przygotowanie do świąt.

Prawie cały grudzień był miesiącem przygotowywania się do Świąt Bożego Narodzenia, przedszkolaki uczyły się ról do jasełek, kolęd, ale również z wielkim zaangażowaniem dzieci wykonywały ozdoby na choinkę.

 

   

Jasełka

We czwartek 18 grudnia odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe przygotowane przez przedszkolaków. Przedstawienie było wyjątkowe. Dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role i przeżywały magię Świąt Bożego Narodzenia. Przedszkolaki ku uciesze swoich rodziców, w pięknych strojach przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus oprawioną kolędami i pastorałkami.
Po przedstawieniu dzieci wręczyły przybyłym gościom wykonane własnoręcznie aniołki, które przygotowały podczas zajęć z masy solnej oraz składały świąteczne życzenia.

 

 

Dzień Babci i Dziadka

Babcia i dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, a Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejsze dni, w których obdarzani są oni szczególnymi dowodami miłości. 25.01.2015 r. dzieci wspólnie ze swoimi paniami przygotowały programy artystyczne. Przedszkolaki pięknie przedstawiły Jasełka, radośnie śpiewały piosenki i wesoło tańczyły. Dzieci z klas I-III w formie wierszy złożyły dziadkom i Babciom serdeczne życzenia. Program artystyczny zapewnił przybyłych gości o tym, że ich wnuczęta posiadają zdolności muzyczne, taneczne oraz aktorskie.

Dzieci wręczyły laurki i niespodzianki swoim Dziadkom, a następnie zostali zaproszeni na przygotowany z tej okazji słodki poczęstunek. Gościom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków.


     
 

 

Bal karnawałowy

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas.

W dniu 29.01 w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ...  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok

 

     

 

Wyjazd do Teatru

28 stycznia2015r. dzieci z oddziałów przedszkolnych i kl.II były w kinie Kijów na spektaklu „Szewczyk Dratewka”. Spektakl ten okazał się „strzałem w dziesiątkę”, ponieważ dzieci z ogromnym zainteresowaniem i dużym zaangażowaniem oglądały i aktywnie uczestniczyły w interaktywnym przedstawieniu.

 

      

 

 

Powitanie Wiosny

20 marzec był niezwykłym dniem. Wszystkie dzieci w tym dniu radośnie witało WIOSNĘ, śpiewaliśmy piosenki, zaprezentowaliśmy plakaty o tematyce wiosennej.

 

 

 

W tym dniu mogliśmy również obserwować przez specjalną szybkę zaćmienie słońca, było to fascynujące i pouczające doświadczenie.

Palma wielkanocna

W niedzielę 29 marca grupa pięciolatków wzięła udział w parafialnym konkursie PALM WIELKANOCNYCH, przedstawiciele grupy zaprezentowali palmę wielkanocną przygotowaną podczas zajęć w przedszkolu. Nasza praca została doceniona i wyróżniona…

Na zajęciach….

Tak się bawimy, tak się uczymy, tak tworzymy, tak poznajemy świat…

 

     

Akcja BRATEK- sadzimy kwiaty przed szkołą

Pewnego pięknego wiosennego dnia…

Przedszkolaki z grupy 0”a” zorganizowali akcję ,,Bratek''. We wtorek 14 kwietnia pięciolatki posadziły w doniczkach przed szkołą bratki. Akcja sadzenia kwiatów wokół szkoły ma inspirować dzieci do troski o środowisko naturalne, a także do dbania o otoczenie naszej szkoły. Pomysł sadzenia bratków bardzo spodobał się dzieciom, które z uśmiechem na twarzach oraz dużym zaangażowaniem pomagały paniom sadzić kwiaty w donicach. Teraz teren wokół szkoły wygląda pięknie. Była to wspaniała lekcja przyrody i wychowawcza.

 

 

Bezpieczniki TAURONA

Najmłodsze dzieci również mogły wziąć udział pogadance na temat prądu- jak powstaje i dociera do domów, jakie urządzenia działają na prąd i jak z nich bezpiecznie korzystać oraz obejrzeć film ,,Włącz ostrożność”, uczyły się jak umiejętnie korzystać z urządzeń elektrycznych oraz jak uniknąć niebezpiecznych sytuacji związanych z prądem.

 

  

 

Wizyta u STRAŻAKÓW Z OSP W WIĘCŁAWICACH STARYCH

We czwartek 14 maja wybraliśmy się na wycieczkę do remizy OSP w Więcławicach Starych.  Na miejscu powitali nas Panowie Strażacy, którzy zaprezentowali całe wyposażenie wozu strażackiego, oraz strażnicy OSP. Specjalnie dla najmłodszych uczniów naszej szkoły został przygotowany pokaz gaszenia pożaru.

Dzięki tej wizycie dzieci dowiedziały się na czym polega praca strażaka, jakim sprzętem posługują się strażacy oraz jak zachować się w czasie pożaru, a także jaki jest numer alarmowy. Na koniec strażacy w podziękowaniu otrzymali od dzieci Dyplom oraz własnoręcznie wykonane obrazki o pracy strażaków i zrobili sobie z nami zdjęcia.

   

 

VI OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKÓW

20 maja w naszej szkole została zorganizowana już po raz szósty Olimpiada Przedszkolaków.

W zmaganiach wzięło udział 6 drużyn przedszkolnych z naszej gminy. Maluchy rywalizowały w sześciu konkurencjach. Wygrała grupa sześciolatków- 0 „b” z naszego Zespołu Szkół, zaszczytne miejsca na podium zdobyły również dzieciaki z „zerówek” z Zespołu Szkół w Michałowicach.  Uroczysta prezentacja zawodników, płonący znicz i walka o medale i puchary – choć to nie Igrzyska Olimpijskie, świetnej oprawy i emocji w środowej VII Olimpiadzie Sportowej Przedszkolaków nie zabrakło. Dzieciaki rywalizowały przygotowane przez trenerki czyli panie nauczycielki oraz nauczycieli W-F.

 

  

 

 

Wycieczka do KOPALNI SOLI w Wieliczce

22 maja o godzinie 7.30 my przedszkolaki z kl. 0”a” i 0”b”, oraz nasi starsi koledzy z kl.II z uśmiechami na twarzach, wyruszyliśmy autokarem na wycieczkę do Kopalni Soli w Wieliczce. Ani się nie obejrzeliśmy, a już schodziliśmy schodami do wnętrza kopalni, gdzie czekał na nas pan przewodnik, który wprowadził nas w niezwykły świat SKARBNIKA I SOLILANDII. Poznaliśmy Legendę księżnej Kingi, która przyniosła bogactwo soli na polską ziemię. Jedna z naszych koleżanek z kl.II mogła wczuć się w rolę prawdziwej księżnej- została obdarowana przez Skarbnika pierścieniem książęcym.

 

        

 

 

Wycieczka na zakończenie ZERÓWKI

We środę 17 czerwca dwie grupy przedszkolaków wybrały się na wycieczkę do zajezdni tramwajowej w Krakowie. Pan Dariusz Milbałer (tata jednego z przedszkolaków) bardzo ciekawie przybliżył nam pracę motorniczego. Oprócz niezwykle ciekawej przejażdżki tramwajem po mieście mogliśmy przymierzyć prawdziwą czapkę motorniczego oraz sami pokierować tramwajem.

 

   

 

 

To nie były wszystkie atrakcje tego dnia, po wycieczce tramwajowej udaliśmy się nad Wisłę gdzie czekał na nas statek, którym udaliśmy się w rejs po największej polskiej rzece.

 

 

     

 

 

 

 

liczba odwiedzin: 1145913