Nawigacja

zaWODY dla Afryki Zintegrowana Polityka Bezpieczeństwa Eksperci programowania #Superkoderzy mPotęga Być jak Ignacy eTwinning Szkoła Promująca Bezpieczeństwo Odblaskowa Szkoła Bezpieczna Szkoła- Bezpieczny Uczeń Aktywna edukacja- Cyfrowa Szkoła Klub Szkół UNICEF Mały Mistrz Owoce w szkole Ratujemy i uczymy ratować Lepsza Szkoła Szkoła Odkrywców Talentów Bezpieczniki TAURONA Ważne lekcje Od grosika do złotówki Książki Naszych Marzeń

Klub Szkół UNICEF

    

           Klub Szkół UNICEF to inicjatywa edukacyjna, która zrzesza placówki zainteresowane propagowaniem wśród swoich podopiecznych idei niesienia pomocy najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie.

 

Aktywnie włączymy się we wszelkie akcje edukacyjne i projekty związane z tematyką praw dziecka, edukacji globalnej i międzykulturowej oraz bezpieczeństwa dzieci. Ich celem jest budzenie świadomości uczniów i kształtowanie postawy propomocowej.

Naszą pierwszą akcją w ramach UNICEF Polska, w której wezmą udział uczniowie Zespołu Szkół w Więcławicach jest Projekt „Wszystkie Kolory Świata”.


 

                                                                                                                                  Koordynator:   mgr Elżbieta Lotko

 


Rok szkolny 2015/2016

 

MALI uczniowie idą do szkoły – Projekt edukacyjny UNICEF

 

Po raz kolejny nasza szkoła bierze udział w Projekcie edukacyjnym UNICEF –  „MALI uczniowie idą do szkoły”.

Nasz projekt jest dwuetapowy.

Pierwszy etap – luty i pierwszy tydzień marca 2016 - Konkurs plastyczny na najciekawszą KSIĄŻECZKĘ zaprojektowaną i wykonaną przez dzieci i młodzież.

Cele konkursu plastycznego:

  • Rozwijanie talentu plastycznego, zdolności manualnych, kreatywności i wyobraźni.
  • Prezentacja własnej twórczości uczniów lub twórczości innych autorów.
  • Kształtowanie wśród młodych ludzi postawy zaangażowania społecznego.

 

 

Drugi etap – marzec 2016 – udział w Projekcie edukacyjnym – „MALI uczniowie idą do szkoły”.

Cele projektu:

  • Zapoznanie dzieci i młodzieży z sytuacją rówieśników w afrykańskim kraju Mali, uświadomienie im jakie są przyczyny tego, że nie wszystkie dzieci mogą się uczyć
    i co robi UNICEF by pomóc.
  • Zachęcenie i zaangażowanie się naszych uczniów oraz całej społeczności szkolnej
    w pomoc dzieciom w Mali.
  • Zebranie środków finansowych (w miarę możliwości) na edukację tych dzieci podczas naszej akcji w szkole.

 

Wszystkie stworzone przez uczniów książeczki zostaną zaprezentowane podczas – Zebrania z rodzicami w marcu 2016 r.

Będzie można wybrać sobie dowolną książeczkę w zamian za przekazanie darowizny na edukację dzieci w  afrykańskim kraju Mali.

„UNICEF szacuje, że ponad 61 milionów dzieci w wieku szkolnym nie pobiera edukacji na poziomie podstawowym, a jeszcze więcej nie kontynuuje nauki w szkołach średnich. Największy problem z poziomem upowszechnienia edukacji jest w południowej Azji oraz we wschodniej i środkowej Afryce. Edukacja jest niezwykle ważna dla rozwoju człowieka, przekłada się na wszystkie sfery życia. Wykształcenie przyczynia się do zmniejszenia ubóstwa, gdyż daje szansę na podjęcie dobrej pracy zarobkowej i zaspokojenie przynajmniej podstawowych potrzeb. Problem ten widoczny jest w Mali – kraju w Afryce Zachodniej, którego ponad połowę społeczeństwa stanowią dzieci. 40% z nich nie chodzi do szkoły podstawowej. Jeszcze mnie kontynuuje  naukę w szkole średniej. Niestety będzie to skutkować tragicznymi efektami w przyszłości, dlatego tak ważne jest, by dzieci w Mali zdobyły wykształcenie.”

    

Koordynatorzy Projektu edukacyjnego UNICEF – „Mali uczniowie Ida do szkoły”: Elżbieta Lotko i Agata Mozdyniewicz

 

MALI_podstawowe_informacje_o_kraju.pdf

MALI_problemy_kraju.pptx

 

    

 

 


Rok szkolny 2014/2015

Wydarzenia:

8.12.2014    Szyjemy i pomagamy

W ramach akcji „Wszystkie kolory świata” http://www.unicef.pl/media/images/OPIS%20PROJEKTU_trzecia_edycja.pdf, prowadzonej przez UNICEF, społeczność naszej szkoły zaangażowała się w szycie lalek, które będziemy sprzedawać podczas spotkania z Rodzicami w dn. 22.01.2015. Pozyskane w ten sposób środki przekażemy na pomoc dzieciom w Sudanie Południowym.

 

        

 


20.01.2015   Efekty naszej pracy...

 

      W ramach akcji – „WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA” - nasi uczniowie przygotowali już charytatywne szmaciane laleczki UNICEF. Do akcji włączyli się również rodzice, dziadkowie i znajomi naszych uczniów oraz nauczyciele – za co serdecznie wszystkim dziękujemy.

Laleczki charytatywne UNICEF, będą sprzedawane – podczas zebrania z rodzicami
22 stycznia 2015 r.

Każdy z rodziców, będzie mógł nabyć laleczkę (zaopiekować się nią) w zamian za przekazanie darowizny (minimum 10 zł) - na rzecz ratowania życia dzieci w Sudanie Południowym.

Zachęcamy wszystkich rodziców do akcji UNICEF. Pierwszeństwo przy nabyciu lalek, mają rodzice i dzieci, które tę lalkę wykonały.

Liczymy na Państwa wsparcie.


21.01.2015  Podsumowanie

 

W ramach projektu – „WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA” – uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum brali udział w zajęciach Klubu Szkół UNICEF – podczas, których zapoznawali się z problemami społeczno – gospodarczymi Sudanu Południowego (niedożywienie, brak dostępu do czystej wody pitnej, złe warunki higieniczno – sanitarne, choroby wieku dziecięcego i inne). 

Dzięki tej akcji, nasi uczniowie mają teraz świadomość w jakich warunkach żyją dzieci w innych częściach świata. Mają też świadomość, że dzięki własnemu zaangażowaniu poprzez uszycie charytatywnej laleczki UNICEF i zaopiekowanie się nią oraz wsparcie akcji charytatywnej – sami mogą przyczynić się do uratowania chociaż JEDNEGO DZIECKA w Sudanie Południowym.

Dnia 20 stycznia 2015 r. odbyło się podsumowanie projektu – Wszystkie Kolory Świata i zrobiono pamiątkowe zdjęcia.

 

                  

Nasza szkoła wykonała 37 lalek charytatywnych, które reprezentują Polskę i inne kraje świata. Każda lalka ma swoją tożsamość – są przedstawiciele różnych regionów świata, wykonywanych zawodów i postacie wymyślone. Wśród najciekawszych lalek, które wzbudziły szczególne zainteresowanie uczniów są - Krakowianka, Góral, Arabka, Murzyn, Chinka, Japonka, Święty Mikołaj, Strażak, Górnik i wiele innych).

Dziękujemy wszystkim za udział w tym projekcie.

 

Elżbieta Lotko


11.03.2015

 

       Zakończyliśmy trzecią edycję projektu – „Wszystkie Kolory Świata” w ramach naszej działalności w KLUBIE SZKÓŁ UNICEF. Serdecznie dziękujemy Państwu za przyłączenie się do akcji i pomoc charytatywną dla dzieci z Sudanu Południowego. Zebrane pieniądze podczas akcji zostały w całości przekazane na konto UNICEF Polska (Polski Komitet Narodowy UNICEF).

 

       

Obecnie trwa KONKURS na najbardziej oryginalną laleczkę projektu – „Wszystkie Kolory Świata”, który jest jego integralną częścią. Społeczność naszej szkoły wybrała laleczkę charytatywną – jest nią „Góralka” i zgłosiliśmy udział szkoły w konkursie. Konkurs jest przygotowany przez Polski Komitet Narodowy UNICEF i prowadzony jest na stronie Facebook – „Wszystkie Kolory Świata”.  https://apps.facebook.com/unicef-kolory-swiata/ Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia strony i do głosowania w terminie: 10.03.2015 r. (od godz. 11.00) – 16.03.2015 r. (do godz. 11.00). Każdy użytkownik Facebooka może oddać tylko jeden głos na wybraną laleczkę. Ogłoszenie wyników konkursu: 17.03.2015 r. Nagrodą w konkursie na najbardziej oryginalną laleczkę jest koncert Ambasadora Dobrej Woli UNICEF Majki Jeżowskiej w zwycięskiej szkole. Dziękujemy za udział w projekcie.

Koordynator: Elżbieta Lotko

 

   

 


 

Dyplom

dla Zespołu Szkół w Więcławicach Starych

w uznaniu za okazane wsparcie na rzecz pomocy potrzebującym dzieciom na świecie
w ramach UNICEF Polska

 

 

 

 

   

 

 

 

 

liczba odwiedzin: 1116054