Nawigacja

Ogłoszenia Egzamin gimnazjalny 2017/2018 Egzamin ośmioklasisty Samorząd Uczniowski klas I-III SP Samorząd Uczniowski Szkoła Podstawowa Samorząd Uczniowski Gimnazjum Szkolna Liga Historyczna Projekty uczniowskie

Samorząd Uczniowski klas I-III SP

 

W naszej szkole od kilkunastu lat działa  Mały Samorząd Uczniowski klas I-III. Spełnia on zadania dostosowane do potrzeb oraz specyfiki rozwojowej uczniów. Współpracuje z nauczycielami, poszczególnymi klasami, organizacjami szkolnymi i instytucjami pozaszkolnymi. Poprzez działalność w samorządzie już uczniowie edukacji wczesnoszkolnej uczą się odpowiedzialności, aktywności, umiejętności współpracy w zespole, wrażliwości na potrzeby innych, angażują się w życie społeczne.

    Głównym celem działania MSU jest zintegrowanie uczniów klas młodszych wokół wspólnie zorganizowanych przedsięwzięć: imprez szkolnych, konkursów, akcji dobroczynnych, imprez sportowych, zbiórek charytatywnych, imprez okolicznościowych, itp. Realizacja celów jest połączona z dbałością o kształtowanie i rozwijanie patriotyzmu, dbanie o dobre imię szkoły, o jej honor, kultywowanie i wzbogacanie jej tradycji.

 

Opiekun mgr Barbara Wysocka

 


SAMORZĄD KLAS   I- III  SP

 

 

 

   PZEWODNICZĄCY:       Zuzanna Napora, Izabela Janas               

 

   ZASTĘPCY :                     Aleksandra Suder , Jarosław Wołek

                       

   SKARBNICY :                   Paweł Dębski, Kaja Makselon

                                  

   SEKRETARZE :                Julia Bednarczyk, Patrycja Kopacz, Maja Cupiał, Milena Kociarz  

 

 

 

 

Wydarzenia: 

 

PIERWSZE SPOTKANIE NOWEGO SAMORZĄDU

     Dnia 02.10.2017 r. na pierwszym spotkaniu dokonano wyboru uczniów  i przydzielono zadania poszczególnym członkom Samorządu Uczniowskiego Klas I-III.                                                          Przedstawiono  również główne zadania  Małego Samorządu Uczniowskiego na cały rok szkolny.

 

DZIEŃ  CHŁOPAKA

     Dnia 29.09.2017 r.  w  klasach  I-III dziewczynki złożyły chłopcom życzenia i wręczyły drobne upominki.

 

ŚWIĘTO KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ - 13.10.2017r.

     Z okazji „Dnia Nauczyciela” Samorząd Uczniowski przygotował gazetkę okolicznościową, na której umieścił życzenia dla wszystkich nauczycieli, uczniów i pracowników szkoły.

Przedstawiciele SU klas I-III złożyli życzenia dyrekcji, nauczycielom oraz pracownikom szkoły i wręczyli im kolorowe laurki.

 

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH -  30.10.2017r.

          W związku z obchodami Wszystkich Świętych,  przedstawiciele SU klas I-III  wraz z  p. Barbarą Wysocką  oraz uczniami klasy III a SP pamiętając o poległych żołnierzach złożyli kwiaty i zapalili znicze na grobach żołnierzy, na cmentarzu parafialnym w Więcławicach.

 

NARODOWE ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI - 10.11.2017r.

     Z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości, członkowie Samorządu Uczniowskiego wzięli udział w  akademii szkolnej związanej z tym świętem.

Z okazji Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości przedstawiciele SU klas I-III przygotowali odpowiednią gazetkę okolicznościową oraz wykonali  biało-czerwone chorągiewki.

 

ANDRZEJKI DLA KLAS  I-III -       30.11.2017r.

W tym dniu odbyła się w poszczególnych klasach impreza andrzejkowa. Podczas tej uroczystości najwięcej czasu zajmowały wróżby związane z wieczorem św. Andrzeja. Były to między innymi przepowiednie ukryte w przekuwanych balonikach, serca z imionami, przestawianie butów. Nie obyło się również  bez wróżb z jabłkiem, andrzejkową numerologią i magią kwiatów i kolorów.

W organizacji imprezy pomagali również rodzice, którzy tradycyjnie zadbali o to, aby dzieci miały przygotowane ciastka i napoje.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

SAMORZĄD UCZNIOWSKI KLAS I - III SP w roku szkolnym 2016/17

 

 

 

   PZEWODNICZĄCY

   – Teresa Milbałer

   -  Kacper Jednaki             

 

   ZASTĘPCY             

   -  Alan Kozioł

   -   Emilia Dyna

                               

  SEKRETARZE     

   -  Zuzanna Napora

   -  Robert Szydło                                 

   -  Antoni Bełz

 

  SKARBNICY          

    -  Nikola Doniec

    -   Aleksandra  Suder       

    -   Szymon Szyba

 

 

 


 

 

        Wydarzenia:

 

 

liczba odwiedzin: 1049651